Ako sa učia nadané deti - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Jún 2020
POZNÁME MENÁ VÝHERCOV
CELOSLOVENSKÁ INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM ZVEREJNILA TESTY LOGICKÝCH ÚLOH PRE NADANÉ DETI. SPOMEDZI TISÍCKY SÚŤAŽIACICH SME VYŽREBOVALI OSEM RIEŠITEĽOV, KTORÝCH ODMENÍME.
Máj 2020
KLUB NADANÝCH DETÍ ZATVORENÝ
VZHĽADOM NA ROZHODNUTIE ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA SR O PREDĹŽENÍ PRERUŠENIA VYUČOVANIA NA ŠKOLÁCH A ŠKOL. ZARIADENIACH DO ODVOLANIA - JE KLUB NADANÝCH DETÍ ZATVORENÝ.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2020
LOGICKÉ ÚLOHY PRE DETI
ZNÁMY TV MODERÁTOR PATRIK HERMAN SA "PUSTIL DO RIEŠENIA LOGICKÝCH ÚLOH". PATRIK PODPORIL NAŠU VÝZVU PRE ŽIAKOV VŠETKÝCH ZŠ, PRE KTORÝCH SME ZDARMA ZVEREJNILI ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY.
Máj 2020
MALÁ LOGICKÁ OLYMPIÁDA
SÚŤAŽ URČENÁ DEŤOM PREDŠKOLSKÉHO VEKU PREVERÍ LOGICKÉ MYSLENIE, PAMÄŤ, TVORENIE POJMOV I PRECVIČOVANIE MOTORIKY. KAŽDÝ SÚŤAŽIACI ZÍSKA CERTIFIKÁT. DRŽÍME PALCE!
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Ako sa učia nadané deti

Aktivity
Ako sa učia nadané deti

6. novembra 2019 sa na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove uskutoční odborný seminár pod názvom Ako sa učia nadané deti. Seminár je určený študentom Pedagogickej fakulty.

Mimoriadne nadaných detí je v Európe okolo 3 percent.

Nadané deti majú špeciálne záujmy, netypické pre deti ich veku.

Zaujímajú ich vždy nové informácie a vytvárajú si svoj vlastný systém poznatkov. Väčšina z nich už okolo piateho roku vie čítať, písať počítať. Vynikajú v rôznych oblastiach, sú zvedavé, radi experimentujú.

Nadanie je viac ako len IQ.

Príspevky pojednávajú o výchove a vzdelávaní intelektovo nadaných detí/žiakov v podmienkach základnej školy.

Dopĺňajú ich informácie, praxou overené skúsenosti, rôzne mimoškolské projekty zamerané na edukáciu mimoriadne nadaných detí.

Súčasťou príspevku sú názory nadaných detí/žiakov, skúsenosti, prezentácie detských prác, či požiadavky na samotné vzdelávanie v školách.

Kľúčové slová: nadané dieťa, deti a žiaci s nadaním, nadanie, školy a triedy pre žiakov s nadaním, rozumieme nadaným, komunikačné zručnosti.


Organizátor odborného seminára:
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity, Prešov
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2019
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah