Benátsky kupec a slávny cestovateľ - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Marec 2018
BENÁTSKY KUPEC ZAUJAL
NADANÍ ŠTVRTÁCI Z PREŠOVA PUTUJÚ DEJINAMI VELIKÁNOV. ŽIVOT SLÁVNEHO CESTOVATEĽA MARCA POLA SPOZNÁVALI PROSTREDNÍCTVOM SÉRIE ANIMOVANÝCH FILMOV.
Marec 2018
FRAŇO KRÁĽ - JANO
INŠPIRÁCIOU MARCOVÉHO STRETNUTIA V KLUBE NADANÝCH DETÍ SA STAL ZNÁMY SPISOVATEĽ, FRAŇO KRÁĽ, KTORÝ SA NARODIL PRÁVE 9. MARCA 1903. DETI SPOZNALI SMUTNÝ, ALE POUČNÝ PRÍBEH.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Marec 2018
TALENT ZŠ REGIÓNU ŠARIŠ
SÚŤAŽ JE URČENÁ ŽIAKOM 6.-9. ROČNÍKA ZÁKLADNÝCH ŠKÔL REGIÓNU ŠARIŠ A ZÁŠTITU NAD PROJEKTOM PREVZALA PRIMÁTORKA MESTA PREŠOV ING. ANDREA TURČANOVÁ.
Február 2018
LEAF ACADEMY
MEDZINÁRODNÁ INTERNÁTNA STREDNÁ ŠKOLA LEAF ACADEMY V BRATISLAVE PRIJÍMA ŠTUDENTOV DO ĎALŠIEHO ROČNÍKA ŠTÚDIA. ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU JE MOŽNÉ PODAŤ DO 7. MARCA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Benátsky kupec a slávny cestovateľ

Aktivity
Benátsky kupec a slávny cestovateľ zaujal nadaných žiakov

Nadaní štvrtáci z Prešova putujú dejinami velikánov. Život slávneho cestovateľa Marca Pola spoznávali prostredníctvom série animovaných filmov, pracovných listov, maľovaniek a rôznych projektov.
Velikánov dejín spoznávajú školáci v Prešove vďaka spolupráci neziskovej, verejno-prospešnej organizácie Štúdio Nádej a celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Vďaka náučným príbehom sa školáci prenesú do obdobia života osobností dejín. Žiaci tak majú možnosť spoznať ich životný príbeh, ale aj uvažovanie, mimoriadne výkony, myšlienky a činy.

Pútavý príbeh previedol zvedavých školákov obchodnou misiou, ktorú sedemnásťročný Marco absolvoval so svojim otcom Nicollom a strýkom Matteom. Dobrodružná cesta trvala sedemnásť rokov, ktoré mladý cestovateľ strávil v službách chána Kublajchána. Jeho priazeň  si získal najmä vďaka obchodnému talentu, usilovnosti, bystrosti a pozorovaciemu talentu.
Po návrate do vlasti to mal Marcov viac než ťažké. Ľudia pramálo verili rozprávaniu úspešného cestovateľa a považovali tieto reči za prehnané výmysly. Dôveru si napokon získal neveselou životnou skúsenosťou z vojny medzi Benátskou republikou a Janovom, v ktorej sa stal zajatcom a väzňom. Spoluväzeň Rustichelo z Pisy jeho zážitky, skúsenosti a dojmy spísal. Tak vznikol najslávnejší cestopis Kniha divov sveta – Milión.

„Nevypovedal som ani polovicu z toho, čo som videl...“, boli posledné slová Marca Pola na smrteľnej posteli.

Pozornosť žiakov preverili kvízové kolá, žiaci sa zabavili pri plnení úloh, tajničiek a zaujal aj pracovný list, ktorý priniesol prácu s rôznym študijným materiálom a textami.

Zaujímavé cestovanie svetovými dejinami prostredníctvom animovaných filmov Velikáni Dejín je určené žiakom základných škôl. Interaktívne spoznávanie svetových osobností je plné životných osudov a náučných príbehov. Samotná realizácia projektu spoznávania svetových dejín a zaujímavých osobností sa uskutoční počas školského roka.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah