Benátsky kupec a slávny cestovateľ - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2018
DEŇ EURÓPY
9. MÁJA SI NADANÍ ŽIACI ZÁKLADNÝCH ŠKÔL V PREŠOVE PRIPOMENULI VÝROČIE DŇA EURÓPY. OSLAVU MIERU A JEDNOTY EURÓPY SPESTRILI SPOZNÁVANÍM KULTÚRNYCH EURÓPSKYCH PAMIATOK.
Máj 2018
MALÁ LOGICKÁ OLYMPIÁDA
PO PREDCHÁDZAJÚCICH ÚSPEŠNÝCH ROČNÍKOCH ODŠTARTOVALA V TÝCHTO DŇOCH MALÁ LOGICKÁ OLYMPIÁDA. TRETÍ ROČNÍK SÚŤAŽE PREVERÍ LOGICKÉ MYSLENIE NAJMENŠÍCH.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2018
ROČNÍKOVÉ PRÁCE
DVADSIATE VÝROČIE ZALOŽENIA TRIED PRE INTELEKTOVO NADANÝCH ŽIAKOV NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA ŠMERALOVEJ ULICI V PREŠOVE ZAVŔŠILI NADANÉ DETI ŠKOLSKÝM KOLOM PREZENTÁCIÍ ROČNÍKOVÝCH PRÁC.
Apríl 2018
PREKVAPENIE PRE JAKUBISKA
V KLUBE NADANÝCH DETÍ SI "VZALI NA MUŠKU" VÝZNAMNÉHO SLOVENSKÉHO REŽISÉRA, SCENÁRISTU, KAMERAMANA, VÝTVARNÍKA A PEDAGÓGA V JEDNEJ OSOBE - JURAJA JAKUBISKA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Benátsky kupec a slávny cestovateľ

Aktivity
Benátsky kupec a slávny cestovateľ zaujal nadaných žiakov

Nadaní štvrtáci z Prešova putujú dejinami velikánov. Život slávneho cestovateľa Marca Pola spoznávali prostredníctvom série animovaných filmov, pracovných listov, maľovaniek a rôznych projektov.
Velikánov dejín spoznávajú školáci v Prešove vďaka spolupráci neziskovej, verejno-prospešnej organizácie Štúdio Nádej a celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Vďaka náučným príbehom sa školáci prenesú do obdobia života osobností dejín. Žiaci tak majú možnosť spoznať ich životný príbeh, ale aj uvažovanie, mimoriadne výkony, myšlienky a činy.

Pútavý príbeh previedol zvedavých školákov obchodnou misiou, ktorú sedemnásťročný Marco absolvoval so svojim otcom Nicollom a strýkom Matteom. Dobrodružná cesta trvala sedemnásť rokov, ktoré mladý cestovateľ strávil v službách chána Kublajchána. Jeho priazeň  si získal najmä vďaka obchodnému talentu, usilovnosti, bystrosti a pozorovaciemu talentu.
Po návrate do vlasti to mal Marcov viac než ťažké. Ľudia pramálo verili rozprávaniu úspešného cestovateľa a považovali tieto reči za prehnané výmysly. Dôveru si napokon získal neveselou životnou skúsenosťou z vojny medzi Benátskou republikou a Janovom, v ktorej sa stal zajatcom a väzňom. Spoluväzeň Rustichelo z Pisy jeho zážitky, skúsenosti a dojmy spísal. Tak vznikol najslávnejší cestopis Kniha divov sveta – Milión.

„Nevypovedal som ani polovicu z toho, čo som videl...“, boli posledné slová Marca Pola na smrteľnej posteli.

Pozornosť žiakov preverili kvízové kolá, žiaci sa zabavili pri plnení úloh, tajničiek a zaujal aj pracovný list, ktorý priniesol prácu s rôznym študijným materiálom a textami.

Zaujímavé cestovanie svetovými dejinami prostredníctvom animovaných filmov Velikáni Dejín je určené žiakom základných škôl. Interaktívne spoznávanie svetových osobností je plné životných osudov a náučných príbehov. Samotná realizácia projektu spoznávania svetových dejín a zaujímavých osobností sa uskutoční počas školského roka.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah