Benátsky kupec a slávny cestovateľ - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Benátsky kupec a slávny cestovateľ

Aktivity
Benátsky kupec a slávny cestovateľ zaujal nadaných žiakov

Nadaní štvrtáci z Prešova putujú dejinami velikánov. Život slávneho cestovateľa Marca Pola spoznávali prostredníctvom série animovaných filmov, pracovných listov, maľovaniek a rôznych projektov.
Velikánov dejín spoznávajú školáci v Prešove vďaka spolupráci neziskovej, verejno-prospešnej organizácie Štúdio Nádej a celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Vďaka náučným príbehom sa školáci prenesú do obdobia života osobností dejín. Žiaci tak majú možnosť spoznať ich životný príbeh, ale aj uvažovanie, mimoriadne výkony, myšlienky a činy.

Pútavý príbeh previedol zvedavých školákov obchodnou misiou, ktorú sedemnásťročný Marco absolvoval so svojim otcom Nicollom a strýkom Matteom. Dobrodružná cesta trvala sedemnásť rokov, ktoré mladý cestovateľ strávil v službách chána Kublajchána. Jeho priazeň  si získal najmä vďaka obchodnému talentu, usilovnosti, bystrosti a pozorovaciemu talentu.
Po návrate do vlasti to mal Marcov viac než ťažké. Ľudia pramálo verili rozprávaniu úspešného cestovateľa a považovali tieto reči za prehnané výmysly. Dôveru si napokon získal neveselou životnou skúsenosťou z vojny medzi Benátskou republikou a Janovom, v ktorej sa stal zajatcom a väzňom. Spoluväzeň Rustichelo z Pisy jeho zážitky, skúsenosti a dojmy spísal. Tak vznikol najslávnejší cestopis Kniha divov sveta – Milión.

„Nevypovedal som ani polovicu z toho, čo som videl...“, boli posledné slová Marca Pola na smrteľnej posteli.

Pozornosť žiakov preverili kvízové kolá, žiaci sa zabavili pri plnení úloh, tajničiek a zaujal aj pracovný list, ktorý priniesol prácu s rôznym študijným materiálom a textami.

Zaujímavé cestovanie svetovými dejinami prostredníctvom animovaných filmov Velikáni Dejín je určené žiakom základných škôl. Interaktívne spoznávanie svetových osobností je plné životných osudov a náučných príbehov. Samotná realizácia projektu spoznávania svetových dejín a zaujímavých osobností sa uskutoční počas školského roka.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah