Daniel Boloca u nás! - nadanedieta

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Fotoalbumy

Odchovanec Juventusu Turín zavítal medzi nás!


Prešov 3. február (Nadanedieta.sk) - Futbalovým sviatkom bola pre žiakov zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove návšteva odchovanca Juventusu Turín v škole. Nádejný futbalista Daniel Boloca zavítal medzi žiakov a spoločne sa porozprávali o futbale, jeho začiatkoch v drese Juventusu, ale i plánoch do budúcnosti.

Osemnásťročný futbalista Daniel Boloca začal hrať futbal ako desaťročný. Futbal pre neho od začiatku znamenal všetko. Zápasy sledoval v televízii, hral a rozprával sa o futbale s kamarátmi. Vytúžený sen sa mu splnil. Svojim talentom zaujal už v prvom zápase, ešte v drese amatérskeho klubu, keď vsietil sedem gólov! Sezóna začínajúceho futbalistu bola natoľko úspešná, že začal hrať v mládežníckom tíme Juventusu. V špičkovom klube prežil Daniel šesť rokov a precestoval mnoho krajín.

V rodnom Taliansku odohral Daniel Boloca množstvo zápasov proti domácim tímom a mládežníkom z Interu, Napoli, Milána, či Empoli. Mladý futbalista si zaspomínal na futbalové turné v Japonsku, kde ich privítali ako „najlepších futbalistov sveta“. Spomienky na Juventus oživil množstvom zážitkov z futbalových turnajov mládežníckych futbalových tímov. Navštívil Francúzsko, kde hrali proti mládežníkom zo St. Étienne a Lyonu, odohral aj zápas proti Sportingu Lisabon, hral v hlavnom meste Poľska – vo Varšave. Práve v poslednom spomínanom meste sa zúčastnil so spoluhráčmi zápasu dospelých Inter – Mníchov. Ako veľký fanúšik Interu si užíval výhru svojich a bol to pre neho veľký splnený sen. Zbierka trofejí futbalistu z Talianska je plná cenných ocenení i spomienok. Úspešným je aj Danielov brat – Gabriel, ktorý doteraz hráva za mládež Juventusu. Takmer 190 cm vysoký blondiak je fyzicky veľmi zdatný a má šancu uspieť i v prvej talianskej lige.


Veľkým zážitkom pre každého futbalistu je stretnutie so svojim idolom – futbalistom zvučného mena. Podarilo sa to i Danielovi, ktorý mal tú možnosť stretnúť sa s mnohými známymi futbalistami. Počas pôsobení v mládežníckom tíme Juventusu si vyskúšal tréningové zápasy (troch na troch),
v ktorých si neraz zahral i s futbalovou hviezdou akou je Alvaro Morata. Dnes sú priateľmi a Morato sleduje Danielovu kariéru.

Daniel hrá na poste stredopoliara a pred príchodom do Prešova pôsobil v Prahe. Aktuálne pôsobí v Prešove, kde sa cíti dobre a je veľmi spokojný. Samotné futbalové tréningy v Tatrane Prešov zhodnotil ako „podobné tým v Taliansku“. Všade je potrebná fyzická zdatnosť a taktiež technika a taktika, v ktorej vidí svoje prednosti. Pri otázke o slovenskej strave nezaváhal, označil ju za vynikajúcu a nemá s ňou absolútne žiaden problém.

Nádejný futbalista prezradil žiakom recept na úspech vo futbalovom svete, a to zamerať sa na fyzickú zdatnosť, techniku, a samozrejme vyhýbať sa mladíckym chybám či nerozvážnosti, ponocovaniu v podobe nočných diskoték i konzumácie alkoholu. „Vo futbale je dôležité nikdy sa nevzdávať a byť pripravený začínať od začiatku. „Veľmi dôležité je, aby futbalisti ovládali anglický jazyk“, dodal na konci stretnutia so žiakmi zo športových tried odchovanec Juventusu Daniel Boloca.


Danielovi držíme palce a ďakujeme za príjemný rozhovor so športovcami našej školy. Veríme, že jeho životný cieľ sa naplní a vo futbalovom svete o ňom bude ešte veľa počuť.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky