Fotografka E. Konkoľová - nadanedieta

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Fotoalbumy

Fotografka Eliška Konkoľová medzi nadanými žiakmi


Prešov 20. január (Nadanedieta.sk) - Mladá úspešná fotografka Eliška Konkoľová navštívila základnú školu na Šmeralovej ulici v Prešove. V dvoch prezentačných blokoch predstavila  pásmo krásnych fotografií, ktoré jej priniesli uznanie v nejednej súťaži a prihovorila sa žiakom školy, ktorú kedysi sama navštevovala.

Fotografia prináša nádherný pohľad do minulosti, oživuje spomienky a skrášľuje steny našich príbytkov i nejeden domáci fotoalbum. O tom, ako fotografia ovplyvnila život talentovanej fotografky Elišky Konkoľovej, sa dozvedeli nadaní žiaci počas prezentácie fotografickej tvorby.

Eliška sa zaujíma o fotografiu už od detstva. Táto záľuba sa jej  zapáčila natoľko, že sa rozhodla pre štúdium fotografie a mohla sa tejto záľube venovať profesionálne. Navštevovala umeleckú školu, kde sa dozvedela množstvo cenných informácií, rád, tipov i praktických skúseností, ktoré využíva vo svojom vlastnom fotoateliéri. Dnes už vyštudovaná fotografka ponúkla prezentáciu fotografií, ktoré žiakov zaujali. Nechýbali ani knihy plné nádherných fotografií, a samozrejme, úspechy: 2 . miesto v medzinárodnej fotografickej súťaži a 1. miesto v súťaži AMFO v kategórii čiernobiela fotografia.

Stretnutie s nadanými žiakmi základnej školy prinieslo aj množstvo zaujímavých otázok, ktoré jej adresovali mladší spolužiaci. Ako vyzerá život mladej fotografky, čo rada fotografuje a ako si vyberá námety na fotografovanie, práca s fotografiou, i analógová a digitálna fotografia, to všetko bolo témou rozhovorov po samotnej prezentácii.

Medzi nemenej dôležité úspechy patrí jej aktuálne účinkovanie pri organizácii celoslovenskej internetovej súťaži Fotografia očami detí. Eliška Konkoľová je predsedníčkou 11. ročníka FOD.

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky