Hry pre deti - nadanedieta

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Nadané dieťa

Hry Andreja Probsta pre deti a portál Nadanedieta.sk
Andrej Probst nás poprvýkrát kontaktoval začiatkom roka 2014 s ponukou netradičných online počítačových hier pre deti. Odvtedy prináša tieto hry takmer pravidelne. Pozrite si a zahrajte hry, ktoré prispievajú nielen k zábave, ale aj tvorivosti, kreativite, pozornosti a logickému mysleniu detí. Želáme skvelú zábavu. (Kliknutím na názov hry si môžete zahrať online počítačovú hru).

Sudoku
Sudoku je voľne prístupné pre každého. Je vytvorené v dvoch základných podobách: číselné (resp. písmenkové) a obrázkové pre deti, ktoré ešte nepoznajú čísla. Rozmery Sudoku sú 4x4, 6x6, 9x9 i 16x16. Najľahšie Sudoku dokážu hrať deti už od 4 rokov (testoval som na svojich synoch - 4 a 6 rokov). Každé Sudoku je možné vytlačiť na papier a hrať bez počítača.

Road for Kids
Hra pre deti zameraná hlavne na kreativitu. Deti majú za úlohu nájsť/vytvoriť cestu medzi autíčkom a cieľom. Použiť môžu len určité stavebné dielce. Ktoré dielce použiť a kde, na to musia deti prísť.

Pair for Kids
Hra pre deti zameraná na pozornosť. Dieťa vidí dva panely s rôznymi symbolmi (štátnymi vlajkami), pričom len jeden symbol sa opakuje v ľavom aj v pravom paneli. Úlohou je nájsť opakujúci sa symbol čo najrýchlejšie.

Hanoi fod Kids
Známa logická úloha, pri ktorej je potrebné premiestniť disky z jednej veže na druhú, pričom disky je možné ukladať len menší na väčší a naraz môžete pohnúť len jedným diskom.

15 for Kids
Logická úloha, kde máme mriežku povedzme 4 x 4 a do nej vpísané číslice od 1 do 15. Jedno pole je voľné a na toto pole je možné presunúť susediacu číslicu. Cieľom je usporiadať číslice postupne od 1 po 15.

Grid for Kids
Logická úloha, kde hráč pohybuje riadkami a stĺpcami v mriežke tak, aby každý stĺpec bol jednej farby a políčka v stĺpcoch boli očíslované postupne zhora od jednotky. Úloha je vhodné pre mládež a dospelých.

Colours for Kids
Logická úloha, tento krát aj pre menšie deti. Mriežka obsahuje rôzne sfarbené polia. Hráč môže zmeniť farby na jeden raz v celom stĺpci, v celom riadku alebo v malej mriežke 2x2. Dopredu je dané, ktorá farba sa mení na ktorú inú farbu. Cieľom je mať v mriežke len polia jednej farby.

Pexeso for Kids
Túto hru zrejme netreba zvlášť predstavovať. Výhoda online spracovania je tá, že si môžete zvoliť počet hracích kariet, vybrať rôznu sadu kariet a nechať si ju vytlačiť na papier a hrať aj bez počítača.

Logic for Kids
Stará známa logická úloha, kde je úlohou hráča uhádnuť skryté farby a presnú pozíciu farieb. Pri online spracovaní nepotrebujete spoluhráča, ktorý vytvorí zostavu farieb. Hru môžete hrať sami s rôznym počtom farieb.

Einstein for Kids
Hra pre deti, ktorá vychádza zo známeho hlavolamu, ktorý sa prisudzuje Einsteinovi, kde hráč musí určiť na základe niekoľkých indícií, ktoré zviera a ktorá kvetina patrí do ktorého domu.

Snake for Kids
Hra pre deti, ktoré poznajú čísla a vedia ako idú za sebou. Do čiastočne vyplnenej tabuľky musia vpísať čísla od 1 do 20 (v prípade tabuľky 5x4) tak, aby čísla nasledovali za sebou a vytvorili tak hada. Hra je podobná Výstavišťu od profesora Hejného.

Okrem rozvoja počítačových zručností majú počítačové hry veľa ďalších pozitívnych vplyvov. V niektorých musí hráč lúštiť hlavolamy a rôzne úlohy, čo rozvíja pamäť a myslenie. Riešenie úloh a rozhodovanie v hrách zvyšujú samostatnosť dieťaťa, v skupinových hrách sa zase učí spolupracovať s ostatnými. Pri dynamických a akčných hrách sa rozvíja koordinácia pohybov oka a ruky, ako aj jemná motorika a pozornosť. Pri pohybe v online svetoch sa dieťa učí lepšie orientovať v priestore. V neposlednom rade sa dajú hry použiť ako nástroj učenia - v simuláciách a stratégiách si dieťa môže vyskúšať fungovanie ekonomických princípov alebo plánovanie. Pri cudzojazyčných hrách alebo komunikácii s hráčmi z iných krajín si rozvíja svoju slovnú zásobu.                                                                                                                                                                             www.zodpovedne.sk

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky