IMUNO tím - nadanedieta

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Fotoalbumy

IMUNO tím žiakov upozorňuje na zdravý životný štýl


Prešov 18. január (Nadanedieta.sk) - Projekt prešovských školákov pod názvom „Žime zdravo“ je prevenciou ataku vírusových a bakteriálnych infekcií, ktoré sú príznačné pre aktuálne ročné obdobie. V rámci projektu založili štvrtáci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove IMUNO tím. Prostredníctvom „tímu zdravia“ žiaci upozorňujú rovesníkov na možnosti zvyšovania a posilňovania imunity.

Imunitný systém sa v aktuálnom ročnom období oslabuje a všade na nás útočia vírusové infekcie. O imunite, zdravom životnom štýle, pravidelnom cvičení a potrebe pohybu, ale aj o chorobách a rôznych ochoreniach sa žiaci dozvedajú prostredníctvom zaujímavých stretnutí s odborníkmi na danú problematiku i študovaním odbornej literatúry.

Založenie IMUNO tímu je novinkou v rámci projektu zdravej výživy a zdravého životného štýlu
. Ten založili žiaci v spolupráci so spoločnosťou Imunoglukan s.r.o., ktorá projekt školákov podporuje. Prvou aktivitou v tomto školskom roku bolo stretnutie s medicínskou reprezentantkou Mgr. Ildikó Lengyelovou. O možnostiach zvyšovania a posilňovania imunity sa dozvedeli formou besedy a prezentácie venovanej základným možnostiam prevencie, významu pohybu, správneho stravovania, prijímania vitamínov a dôležitosti očkovania.


Je nesmierne dôležité starať sa zodpovedne o svoju imunitu, ktorú môžeme „zoceliť“ najmä zdravým životným štýlom, pohybom, konzumáciou vitamínov (ovocia a zeleniny), ale aj rôznymi výživovými doplnkami, ktoré pomáhajú zachovať našu telesnú schránku v kondícii.

Prvou úlohou školského IMUNO tímu bolo pripraviť zdravé raňajky, na ktorých si žiaci pochutnali. Zdravé raňajky pozostávali z cereálnych tyčiniek, ryžových a kukuričných chlebíkov, cereálnych sušienok s kúskami ovocia, fitness cereálií a jemného pečiva. Súčasťou zdravého stravovania bola návšteva mladších spolužiakov, ktorých žiaci z IMUNO tímu upozornili na zdravú výživu a vysvetlili potrebu zdravého stravovania. Zdravé raňajky upútali, priniesli množstvo informácií z oblasti zdravého stravovania a najmä chutnali.

V najbližších dňoch si žiaci pozvali medzi seba rodičov, osobnosti kultúrneho i spoločenského života i svojich (mladších a starších) spolužiakov. Tí sa spoločne zapoja do projektu „Žime zdravo“ a pochutnajú si na raňajkách pozostávajúcich z ovocia a zeleniny. IMUNO tím kladie dôraz aj na zameranie pozornosti na zdravý životný štýl a pohyb. V rámci aktivít projektu je preto pripravených množstvo podujatí, na ktoré sa školáci z IMUNO tímu tešia.

Čo pomôže našej imunite v tomto období?
Vhodným výživovým doplnkom je aj Imunoglukan P4H® vo vhodnej kombinácii s vitamínom C, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
. Imunoglukan® je vysoko purifikovaná prírodná látka, komplex biologicky aktívnych polysacharidov, získavaný izoláciou z Pleurotus ostreatus. Jeho bezpečnosť a účinnosť bola overená v klinických štúdiách a pozorovaniach, ktoré boli publikované v odbornej literatúre. Vitamín C si náš organizmus nedokáže syntetizovať, preto je potrebné prijímať ho v potrave. Je nevyhnutný pre organizmus, nakoľko v ľudskom tele plní mnoho dôležitých funkcií. Súčasťou ponuky prípravkov Imunoglukan P4H® sú kapsuly (určené na dlhodobé užívanie, ale aj Imunoglukan P4H® ACUTE pre krátkodobé využitie), Imunoglukan P4H®  sirup (určený práve predškolákom a školákom), ale aj Imunoglukan P4H® krém (určený na regeneráciu, ochranu a udržiavanie dobrého stavu kože), či Imunoglukan P4H® SynBIO kapsuly (prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom).


Aktivity projektu „Žime zdravo“ pokračujú naďalej počas celého školského roka. IMUNO hliadka navštívi (aj) rôzne kúty Slovenska a oboznámi so svojimi aktivitami žiakov základných škôl. Nezabúdajme na to, že „veselá myseľ“ žiakov je polovica zdravia!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky