Malý princ očami detí - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Marec 2019
VEČER TALENTOV
STRETNUTIE NADANÝCH JE URČENÉ ŽIAKOM ZÁKLADNÝCH ŠKÔL, FINALISTOM CELOSLOVENSKÉHO KOLA LOGICKEJ OLYMPIÁDY ŽIAKOV SO VŠEOBECNÝM INTELEKTOVÝM NADANÍM.
Marec 2019
OS: ROZUMIEME NADANÝM
ODBORNÝ SEMINÁR JE SÚČASŤOU CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE LOGICKÁ OLYMPIÁDA NADANÝCH ŽIAKOV. TÉMOU SEMINÁRA JE VÝCHOVA A VZDELÁVANIE INTELEKTOVO NADANÝCH ŽIAKOV.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Marec 2019
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
LOGICKÁ OLYMPIÁDA INTELEKTOVO NADANÝCH ŽIAKOV PATRÍ MEDZI PROJEKTY CELOSLOVENSKEJ INICIATÍVY ROZUMIEME NADANÝM. IDE O NAJVÄČŠIU SÚŤAŽ PRE NADANÉ DETI NA SLOVENSKU.
Marec  2019
TALENTY REGIÓNU ŠARIŠ
CELOSLOVENSKÁ INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM A MESTO PREŠOV VYHLASUJÚ PROSTREDNÍCTOM PROJEKTU NADANÉ DIEŤA SÚŤAŽ TALENT ZÁKLADNÝCH ŠKÔL REGIÓNU ŠARIŠ.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Malý princ očami detí

Aktivity
Malý princ očami školákov z Klubu nadaných detí v Prešove

Nadaní školáci z Klubu nadaných detí v Prešove sa úspešne zapojili do projektu Malý princ. Cestovateľské zážitky malého chlapca obohatili zaujímavé aktivity sprevádzané hudobným príbehom.
Jesenné stretnutie nadaných detí z Prešova bolo venované Malému princovi. Prostredníctvom príbehu prepracovaného do hudobnej podoby sa deti vydali na poznávaciu cestu. Životný príbeh Malého princa do hudobnej podoby prepracovala dvojica autorov Henrich a Tedea. Jednotlivé hudobné príbehy nahovorili a naspievali známe slovenské osobnosti hudobnej scény. Richard Müller sa podieľal na realizácii hudobného spracovania príbehu Malého princa.

Realizácia jednotlivých aktivít nadané deti zaujala. Súčasťou spoznávania bola liečba hudbou, rozvíjanie tvorivého myslenia, hra s cudzími slovami, kresba/maľba, motorické cvičenia zamerané na rozvoj jemnej a hrubej motoriky, rozvoj pamäťových schopností, prácu s textom, tvorbu krátkych príbehov, cvičenia na počúvanie a zameranie sa na emočnú inteligenciu nadaných detí. Cieľom samotného predstavenia Malého princa bol rozvoj zručností, schopností detí, záujmov detí. Samotný príbeh priniesol ponaučenie, uvedomenie si životných hodnôt.
Dobre vidíme len srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné
Malý princ pochádzal z planéty, ktorá bola ledva väčšia ako dom. Každodenné vymetanie sopiek vystriedalo stretnutie s pyšnou kvetinou, cestovanie na krídlach vtákov, let okolo planéty Zem, pristátie na púšti, či stretnutie s hadom. Nekončiaca cestička ho doviedla do záhrady plnej ruží. Náučným bolo stretnutie s líškou, ktorá ho naučila čo znamená skrotiť (vytvoriť putá, získať si srdce). Stretnutie s pilotom sa začalo kreslením ovečky. Studňa na púšti zachránila životy pilota i princa. Zázračné hviezdy, čo vedia sa smiať sa stali darom, ktorý napokon znamenal odchod Malého princa. Let vesmírom sa ešte dlho ozýval. Malý princ odišiel. Vždy keď uvidíte hviezdy na oblohe, spomeňte si na Malého princa, ste jeho priateľom, navždy ním zostanete.

Projekt Malý princ pre Klub nadaných detí sme po prvýkrát realizovali v roku 2014. Richarda Müllera sme, už vtedy, oboznámili s predstavami Klubu nadaných detí Prešov. Súčasťou realizácie projektu bol súhlas, podpora pri realizácii jedinečného projektu pre nadané deti.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2019
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah