Martin Jakubko medzi nadanými deťmi - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2019
MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA
21.-23. AUGUSTA SA V PRAHE USKUTOČNÍ MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA SPOLOČNOSTI PRE TALENT A NADANIE POD NÁZVOM: POTREBA ZMENY VO VZDELÁVANÍ NADANÝCH.
Júl 2019
KLUB NADANÝCH DETÍ
VZÁCNI A CELEBRITNÍ HOSTIA, MNOŽSTVO SUPER AKTIVÍT  A HLAVNE STRETNUTÍ PRE NAJMENŠÍCH ABSOLVOVAL KLUB NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE V ŠKOLSKOM ROKU 2018/2019.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2019
V ŽIARI ROZUMEJÚ NADANÝM
KONCOM ŠKOLSKÉHO ROKA SA V ŽIARI NAD HRONOM USKUTOČNILO ZAUJÍMAVÉ STRETNUTIE NADANÝCH DETÍ S ORGANIZÁTORMI PROJEKTOV CELOSLOVENSKEJ INICIATÍVY ROZUMIEME NADANÝM.
Júl  2019
ROZUMIEME NADANÝM
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM ABSOLVOVALA ŠTVRTÝ ROČNÍK SVOJEJ EXISTENCIE A PÔSOBENIA. AJ V TOM POSLEDNOM PONÚKLA DEŤOM MNOŽSTVO SKKVELÝCH PROJEKTOV.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Martin Jakubko medzi nadanými deťmi

Aktivity
Martin Jakubko navštívil Klub nadaných detí v Prešove

Bývalý futbalový reprezentant Martin Jakubko bol hosťom nadaných detí v Prešove. Témou ich júnového stretnutia bol futbal.
Talentovaný hráč začínal s futbalom v oddiele v rodnej Chminianskej Novej Vsi, kde ho k najpopulárnejšej hre na svete priviedol jeho otec. Za prešovský Tatran nastúpil premiérovo v sezóne 1999/2000. Neskôr sa Martin Jakubko stal hráčom Banskej Bystrice. Populárny útočník sa s mužstvom následne predstavil v pohári UEFA (kde sa stretol s azerbajdžanským FC Karabach, švajčiarskym FC Wil, portugalskou Benfikou Lisabon, či poľským Groclin Grodzisk).

Odchovanec prešovského futbalu hral za národné mužstvo na majstrovstvách sveta v Južnej Afrike (2010). Za slovenské národné mužstvo odohral 41 stretnutí a strelil 9 gólov.

Najväčší záujem o diskusiu prinieslo rozprávanie o deväťročných skúsenostiach z ruskej ligy (Saturn Ramenskoje, FK Chimki, FK Moskva, Dinamo Moskva, Amkar Perm). Obrovskou motiváciou pre Martina bolo spoznať zaujímavú krajinu, ruský jazyk a v neposlednom rade množstvo športových osobností. Jeho obľúbeným jedlom sa stal tradičný ruský boršč. Obdivuje Moskvu, Petrohrad, či Novosibirsk. Návštevníkom ruskej krajiny by odporučil Sibír a Altay. Počas svojho pôsobenia vo futbale sa naučil, že na prvom mieste v každom klube je tímová práca. Prináša lepšie výsledky. Pilierom mužstva je tréner, dôležitá je obojstranná dôvera a rešpekt. Futbal je mimoriadne náročný šport, keďže sily si musíte rozložiť na celých deväťdesiat minút.
Nechýbalo množstvo otázok o prvej červenej karte, obľúbenom hráčovi (mimochodom je ním Alexander Selichov), rôznych zraneniach, zážitkoch z futbalových zápasov, zo života hráčov a trénerov, o aktuálne neslávnom zostupe Tatrana Prešov do tretej ligy, či športových snoch. Medzi tie splnené patrí jednoznačne spomínaný postup na majstrovstvá sveta vo futbale v Afrike.

Šport priniesol do života Jakubka množstvo kontaktov so športovými osobnosťami. Spoznal napr. mnohých hráčov z hokejového národnému mužstva Ruska (Alexander Michajlovič Ovečkin, Jevgenij Vladimirovič Malkin), ktorí (ako potvrdil) sú napriek športovej sláve skvelí, obyčajní ľudia.

V závere stretnutia s talentovaným slovenským futbalistom Martinom Jakubkom si futbalista vyskúšal rolu prekladateľa – keď mu žiaci diktovali rôzne správy, ktoré musel preložiť do ruského jazyka. Na oko lahodiacu technickú zručnosť previedol skúsený futbalista s loptou priamo v Klube nadaných detí. Lúčenie sprevádzalo spoločné fotografovanie, rozdávanie podpis kariet a želanie talentovaného futbalistu, ktorým je zdravie rodiny. Spoločne veríme, že o Jakubkovi sa ešte dopočujeme; vzhľadom k jeho mimoriadne úspešnej kariére so zahraničnými skúsenosťami mu nadané deti predpovedajú nemenej skvelú kariéru futbalového trénera. Možno už čoskoro.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2019
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah