Matematická súťaž - nadanedieta

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Fotoalbumy

Nadaní žiaci sa zúčastnili na Majstrovstvách v násobení a delení


Prešov 25. január (Nadanedieta.sk) - Učitelia nadaných žiakov zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove zorganizovali Majstrovstvá v násobení a delení. Úvodného ročníka matematickej súťaže sa zúčastnili žiaci tretieho a štvrtého ročníka so všeobecným intelektovým nadaním školy.

Úlohy zamerané na precvičenie násobenia, delenia a logického myslenia boli súčasťou testovacieho súboru, ktorý vypracovali nadaní súťažiaci. Myslím si ..., Ako zapíšeš ...?, jednoduché i zložené slovné úlohy, malá i veľká násobilka, či dopĺňanie správnych čísel do príkladov a zložitých úloh súťažiacich zaujali a pobavili.

Majstrovstvá v násobení a delení sa uskutočnili historicky po prvýkrát a vzhľadom na obľúbenosť matematiky v radoch nadaných žiakov sa táto súťaž určite zopakuje i v budúcnosti. Dôležitým aspektom pri počítaní bol aj čas, ktorý mohol zohrať dôležitú rolu pri záverečnom počítaní bodov. Podmienkou bola celková úspešnosť v riešení zadaných úloh.

V súťažnej kategórii „tretí ročník“ si prvenstvo vybojoval Bruno Jovič (3.C), druhé miesto získal Samuel Takáč (3.C) a bronz patrí Slavomírovi Kormaníkovi (3.B).

Spomedzi štvrtákov získala prvé miesto Kristína Kvočková (4.C), druhé miesto obsadili zhodne Natália Ondášová (4.C) a Jakub Šima (4.C), tretím sa stal Dávid Mrúz (4.B).


Tretiakom a štvrtákom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie matematické súťaže. Teší nás, že ste sa všetci zapojili do matematickej súťaže v násobení a delení. Ste super!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky