Muzikál v škole zaujal - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Muzikál v škole zaujal

Aktivity
Muzikál BILLY ELLIOT v škole zaujal

Nadaní piataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove spoznali na vyučovaní anglického jazyka svetový muzikál. Spoločne sa zapozerali na zaujímavé divadelné predstavenie BILLYHO ELLIOTA.
Jednotlivé ukážky z divadelného predstavenia žiakov zaujali. Prostredníctvom muzikálu v plnom znení v anglickom jazyku si precvičili jednoduché dialógy, konverzáciu v cudzom jazyku, spoznali slovíčka, ktoré obohatili slovnú zásobu. Zároveň v skupinách vypracovali projektové práce zamerané na filmové spracovanie, divadelné spracovanie a jednotlivých predstaviteľov, ktorí si zahrali jednotlivé postavy. Nechýbalo grafické spracovanie príbehu mladého tanečníka, či skúška „tanečných prvkov“. Odmenou za super prácu žiakov im je spoločný darček - CD pesničiek, ktoré odzneli v divadelnom predstavení. To poslúži ďalším záujemcom spomedzi mladších spolužiakov, ktorí tento muzikál spoznajú v ďalších rokoch.
Divadelné predstavenie doslova očarilo hudbou, výkonmi a spracovaním. Muzikál je o mladom chlapcovi, ktorý nájde záľubu v tanci. Obrovský talent Billy, sa tak namiesto boxu  zaujíma o balet. Muzikál sa odohráva v období masívnych štrajkov baníkov proti vláde Margaret Thatcherovej vo Veľkej Británii v 80. rokoch. Napriek chudobe, v ktorej Billy „vyrastá“ spoločne so svojim otcom, bratom a starou mamou, sa chlapec dostane na Kráľovskú Baletnú Školu v Londýne, kde napreduje.

Divadelné predstavenie BILLYHO ELLIOTA sa odohralo v Londýnskom divadle za spolupráce Sira Eltona Johna a režiséra Stephena Daldryho.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah