Muzikoterapia - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Február 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA PRE MŠ
ZAČÍNA PRIHLASOVANIE DO LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. CIEĽOM JE ROZVÍJAŤ LOGICKÉ MYSLENIE A ZRUČNOSTI, KTORÉ NAJMENŠÍ BUDÚ POTREBOVAŤ PRI VSTUPE DO ŠKOLY.
Marec 2024
PROJEKTY ROZUMIEME NADANÝM
PONÚKAME POSLEDNÉ VOĽNÉ TERMÍNY NA REGISTRÁCIU PROJEKTOV A AKTIVÍT ROZUMIEME NADANÝM (MÁJ, JÚN 2024) URČENÝCH PRE ZŠ A SŠ. OKREM PROJEKTOV PONÚKAME PREDNÁŠKY PRE UČITEĽOV.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Marec 2024
ŠK LOGICKEJ OLYMPIÁDY 2024
V MARCI ODŠTARTOVALI ŠKOLSKÉ KOLÁ 12. ROČNÍKA LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ. POSTUPUJÚCI SÚŤAŽIACI SA STRETNÚ V MÁJI NA VEĽKOLEPOM FINÁLE V PREŠOVE.
Február 2024
HERECKÝ WORKSHOP
V KLUBE NADANÝCH DETÍ PRI SZŠ DSA V PREŠOVE SME PRIVÍTALI HERCA PREŠOVSKÉHO DJZ JAKUBA KUCHÁRA. HERECKÝ WORKSHOP BOL VENOVANÝ REČOVEJ A HLASOVEJ PRÍPRAVE, ...
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Muzikoterapia

Aktivity
Nadané deti spoznávali svet muzikoterapie

Hudba možno nevylieči každú chorobu, no ak je dobre aplikovaná, môže byť veľmi dobrým pomocníkom v boji s ňou. Rýchlo pôsobí na ľudské emócie, a ak je podporená pohybom jej účinok je hlbší a silnejší. Výsledkom spojenia hudby a terapie je muzikoterapia, ktorá spríjemnila stretnutie členov Klubu nadaných detí v Prešove.
Základom bola improvizácia, ktorá je jedným zo spôsobov využitia inštrumentálnej zložky muzikoterapie a požiadavky na jej uplatnenie spĺňa Orffovo inštrumentárium. Zahŕňa melodické i nemelodické, ľahko ovládateľné nástroje. Svoje uplatnenie v rukách žiakov, ako necvičených hráčov, našli rytmické nástroje - triangel, činely, rolničky, bubienok, tamburína, či paličky, ale i melodické nástroje – bicie - zvonkohra a xylofón.  Každý zo zúčastnených členov dostal jeden nástroj a úlohou bolo predstaviť seba i nástroj v určenom rytme. Cieľom bolo rozvíjať rytmus, hudobné cítenie, tvorivosť, predstavivosť.
Zaujala aktivita zameraná na spojenie počúvania hudby  s tancom, rozvíjanie rytmu, cítenia hudby, koncentráciu a uvoľnenie tela. Pútavým inštrumentom bola jemná hodvábna šatka v rukách malých tanečníkov, ktorých úlohou bolo imitovať predvádzané pohyby za sprievodu hudobnej skladby.

Posledná aktivita sprevádzaná hudbou bola zameraná na pohybovú sebarealizáciu členov vo dvojiciach, pričom podmienkou bolo spojenie dvojice dlaňou jednej ruky a loptičkou.  

Za príjemným zážitkom hudobného stretnutia členov Klubu nadaných detí stojí PaedDr. Klaudia Košalová, PhD., odborná asistentka Katedry hudobnej a výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah