Nadané deti virtuálne navštívili Šaarišskú galériu - Nadané dieťa

Nadané dieťa
September 2021
KLUB NADANÝCH DETÍ
OD 3. SEPTEMBRA 2021 JE SPUSTENÁ REGISTRÁCIA DO DVOCH PREŠOVSKÝCH KLUBOV NADANÝCH DETÍ. ODPORÚČAME VÁM ZAREGISTROVAŤ DETI ČO NAJSKÔR. POČET MIEST JE LIMITOVANÝ.
September 2021
PRVÉ STRETNUTIE KND
STRETNUTIE ŠKOLÁKOV Z KLUBU NADANÝCH DETÍ SÚKROMNEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLY DSA V PREŠOVE BOLO VENOVANÉ ROZVÍJANIU LOGICKÉHO MYSLENIA A KOMUNIKAČNÝCH ZRUČNOSTÍ.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
September 2021
ROZUMIEME NADANÝM
INTELEKTOVO NADANÝM DEŤOM SA DNES NA SLOVENSKU VENUJÚ NAJMÄ ZAPÁLENÍ PEDAGÓGOVIA. MNOHO PROJEKTOV PRE TÚTO SKUPINU MLADÝCH PRINÁŠA INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM.
August 2021
PROJEKTY 2021/2022
CELOSLOVENSKÁ INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2021/2022 MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadané deti virtuálne navštívili Šaarišskú galériu

Aktivity
Nadané deti virtuálne navštívili Šarišskú galériu

Netradičnú prehliadku galérie zažili nadané deti z Prešova a Humenného. Virtuálnou prehliadkou sprevádzal školákov riaditeľ Šarišskej galérie.
15. apríl je dňom narodenia významného svetového umelca Leonarda da Vinciho. V roku 2011 sa tento deň stal Svetovým dňom umenia. Od roku 2020 je oficiálne zaradený do kalendára UNESCO. S týmto sviatkom sú spojené rôzne akcie a podujatia na počesť Vinciho génia. Ako inak - najmä v galériách. Nadané deti z Prešova a Humenného sa stretli virtuálne prostredníctvom platformy ZOOM s riaditeľom Šarišskej galérie v Prešove PhDr. Rudolfom Dupkalom, PhD., MBA. Dozvedeli sa množstvo užitočných a zaujímavých informácií. Jednou z nich bola tá, že Šarišská galéria bude onedlho fungovať pod novým názvom.

Prostredníctvom prezentácie sa deti oboznámili so základnými informáciami: kde sa Šarišská galéria nachádza, aká je jej činnosť a poslanie. Medzi podujatia, ktoré sú organizované v priestoroch tejto inštitúcie, patria nielen výstavy, ale aj množstvo aktivít pre deti v podobe tvorivých dielní.

Počas stretnutia s pánom riaditeľom Rudolfom Dupkalom vyjadrili deti svoje predstavy a názory na dôležitosť a význam tejto inštitúcie, no aj múzeí pre nás a ďalšie generácie. Zároveň mali možnosť vypočuť si i názory kamarátov z Humenného, ktorí sa tohto  virtuálneho stretnutia zúčastnili spolu s nimi.

Rudolf Dupkala predstavil žiakom profesie a náplň práce, ktorú vykonávajú zamestnanci galérie. A to od reštaurátora po riaditeľa.  Počas stretnutia dostali časový limit na vypracovanie úlohy  a hravo ju zvládli. Úlohu dostali aj panie učiteľky. Tie mali pripraviť pre deti kvíz, týkajúci sa základných informácií o Šarišskej galérii. Odmenou pre troch výhercov budú darčekové balíčky a voľná vstupenka do galérie, múzea a planetária v Prešove. Milo prekvapilo a potešilo pozvanie pána riaditeľa na, dúfame, čoskoro organizované tvorivé dielne pre deti.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2021
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah