Obľúbené knihy po anglicky - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Jún 2018
V KND PÍSALI TVORIVO
PREDPOSLEDNÉ STRETNUTIE ŠKOLÁKOV Z KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE SPRÍJEMNIL HOSŤ Z VYSOKEJ ŠKOLY - DOC. PAEDDR. MARTIN KLIMOVIČ, PHD., KTORÝ ŽIAKOM PREDSTAVIL TVORIVÉ PÍSANIE.
Jún 2018
OSLAVA V KND PREŠOV
KLUB NADANÝCH DETÍ PREŠOV VZNIKOL V ROKU 2013. V SÚČASNOSTI JE KLUB SÚKROMNOU INICIATÍVOU PREŠOVSKÝCH UČITEĽOV, KTORÝ VYTVORILI JEDINEČNÝ PROJEKT VZDELÁVANIA NADANÝCH DETÍ.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
MUZIKÁL V ŠKOLE ZAUJAL
NADANÍ PIATACI Z PREŠOVA SPOZNALI NA VYUČOVANÍ ANGLICKÉHO JAZYKA SVETOVÝ MUZIKÁL. UKÁŽKY DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA PLNÉHO SKVELÝCH VÝKONOV ŽIAKOV ZAUJALI.
Jún 2018
NADANÍ V ŠTRASBURGU
NADANÍ ŽIACI Z PREŠOVA A KOŠÍC SA ZÚČASTNILI POZNÁVACIEHO VÝLETU ZAMERANÉHO NA EURÓPSKE INŠTITÚCIE, KTORÝ SA USKUTOČNIL NA POZVANIE POSLANCA EP VLADIMÍRA MAŇKU.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Obľúbené knihy po anglicky

Aktivity
Štvrtáci predstavili obľúbené knihy po anglicky

Nadaní žiaci štvrtého ročníka zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa pustili do netradičnej prezentácie obľúbených kníh. Tie predstavili na hodinách anglického jazyka, ako inak – po anglicky.
Každá kniha má svoje čaro. Písmenká každej z nich dokážu priniesť potešenie, zodpovedajú na rôzne otázky, či umožnia snívať. Štvrtáci radi čítajú knihy, čo dokázali počas vyučovania angličtiny. Zaujímavé projekty predstavili rôzne druhy knižnej literatúry, postavy jednotlivých príbehov a v neposlednom rade aj záujem žiakov.

Prezentácia čitateľských projektov v anglickom jazyku pod názvom „Moja najobľúbenejšia kniha“ obohatila slovnú zásobu nadaných školákov a naučila vystupovať pred obecenstvom, či zodpovedať otázky spolužiakov a pozvaného porotcu – ním bol starší spolužiak, siedmak Martin Šima.
Všetky čitateľské projekty zaujali a bolo veľmi ťažké vybrať spomedzi žiakov najlepších prezentujúcich. Veľmi cennými boli odporúčania pozvaného porotcu, ktorý v závere samotných prezentácií dal zopár rád mladším spolužiakom. Nechýbali ani otázky zvedavých spolužiakov.

Ako sa pripraviť, na čo sa zamerať a čo nezabudnúť, či ako zodpovedať rôzne otázky. Veľký dôraz na angličtinu, potrebu širokej slovnej zásoby a kontaktu s publikom patrí medzi podstatné veci pri príprave na prezentáciu projektov. Tie štvrtácke naplnili očakávania a už teraz sa nadaní školáci môžu tešiť na ďalšie projekty, ktoré spestria vyučovanie angličtiny.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah