Obľúbené knihy po anglicky - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Obľúbené knihy po anglicky

Aktivity
Štvrtáci predstavili obľúbené knihy po anglicky

Nadaní žiaci štvrtého ročníka zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa pustili do netradičnej prezentácie obľúbených kníh. Tie predstavili na hodinách anglického jazyka, ako inak – po anglicky.
Každá kniha má svoje čaro. Písmenká každej z nich dokážu priniesť potešenie, zodpovedajú na rôzne otázky, či umožnia snívať. Štvrtáci radi čítajú knihy, čo dokázali počas vyučovania angličtiny. Zaujímavé projekty predstavili rôzne druhy knižnej literatúry, postavy jednotlivých príbehov a v neposlednom rade aj záujem žiakov.

Prezentácia čitateľských projektov v anglickom jazyku pod názvom „Moja najobľúbenejšia kniha“ obohatila slovnú zásobu nadaných školákov a naučila vystupovať pred obecenstvom, či zodpovedať otázky spolužiakov a pozvaného porotcu – ním bol starší spolužiak, siedmak Martin Šima.
Všetky čitateľské projekty zaujali a bolo veľmi ťažké vybrať spomedzi žiakov najlepších prezentujúcich. Veľmi cennými boli odporúčania pozvaného porotcu, ktorý v závere samotných prezentácií dal zopár rád mladším spolužiakom. Nechýbali ani otázky zvedavých spolužiakov.

Ako sa pripraviť, na čo sa zamerať a čo nezabudnúť, či ako zodpovedať rôzne otázky. Veľký dôraz na angličtinu, potrebu širokej slovnej zásoby a kontaktu s publikom patrí medzi podstatné veci pri príprave na prezentáciu projektov. Tie štvrtácke naplnili očakávania a už teraz sa nadaní školáci môžu tešiť na ďalšie projekty, ktoré spestria vyučovanie angličtiny.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah