Obľúbené knihy po anglicky - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Február 2018
PREZENTÁCIA KNÍH PO ANGLICKY
NADANÍ ŽIACI Z PREŠOVA SA PUSTILI DO NETRADIČNEJ PREZENTÁCIE OBĽÚBENÝCH KNÍH. TIE PREDSTAVILI NA HODINÁCH ANGLICKÉHO JAZYKA, AKO INAK PO ANGLICKY. KAŽDÁ KNIHA MÁ SVOJE ČARO.
Február 2018
PESNIČKA O KND PREŠOV
FEBRUÁROVÉ STRETNUTIE DETÍ Z KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE BOLO VENOVANÉ HUDBE. NADANÉ DETI NAVŠTÍVIL LÍDER PREŠOVSKEJ HUDOBNEJ SKUPINY KOMAJOTA MARTIN HUSOVSKÝ.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Február 2018
TALENT ZŠ REGIÓNU ŠARIŠ
SÚŤAŽ JE URČENÁ ŽIAKOM 6.-9. ROČNÍKA ZÁKLADNÝCH ŠKÔL REGIÓNU ŠARIŠ A ZÁŠTITU NAD PROJEKTOM PREVZALA PRIMÁTORKA MESTA PREŠOV ING. ANDREA TURČANOVÁ.
Február 2018
LEAF ACADEMY
MEDZINÁRODNÁ INTERNÁTNA STREDNÁ ŠKOLA LEAF ACADEMY V BRATISLAVE PRIJÍMA ŠTUDENTOV DO ĎALŠIEHO ROČNÍKA ŠTÚDIA. ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU JE MOŽNÉ PODAŤ DO 7. MARCA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Obľúbené knihy po anglicky

Aktivity
Štvrtáci predstavili obľúbené knihy po anglicky

Nadaní žiaci štvrtého ročníka zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa pustili do netradičnej prezentácie obľúbených kníh. Tie predstavili na hodinách anglického jazyka, ako inak – po anglicky.
Každá kniha má svoje čaro. Písmenká každej z nich dokážu priniesť potešenie, zodpovedajú na rôzne otázky, či umožnia snívať. Štvrtáci radi čítajú knihy, čo dokázali počas vyučovania angličtiny. Zaujímavé projekty predstavili rôzne druhy knižnej literatúry, postavy jednotlivých príbehov a v neposlednom rade aj záujem žiakov.

Prezentácia čitateľských projektov v anglickom jazyku pod názvom „Moja najobľúbenejšia kniha“ obohatila slovnú zásobu nadaných školákov a naučila vystupovať pred obecenstvom, či zodpovedať otázky spolužiakov a pozvaného porotcu – ním bol starší spolužiak, siedmak Martin Šima.
Všetky čitateľské projekty zaujali a bolo veľmi ťažké vybrať spomedzi žiakov najlepších prezentujúcich. Veľmi cennými boli odporúčania pozvaného porotcu, ktorý v závere samotných prezentácií dal zopár rád mladším spolužiakom. Nechýbali ani otázky zvedavých spolužiakov.

Ako sa pripraviť, na čo sa zamerať a čo nezabudnúť, či ako zodpovedať rôzne otázky. Veľký dôraz na angličtinu, potrebu širokej slovnej zásoby a kontaktu s publikom patrí medzi podstatné veci pri príprave na prezentáciu projektov. Tie štvrtácke naplnili očakávania a už teraz sa nadaní školáci môžu tešiť na ďalšie projekty, ktoré spestria vyučovanie angličtiny.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah