Po belehradskom triumfe bojuje Rebecca Meszárosová v Amerika má talent - Nadané dieťa

Nadané dieťa
December 2020
NICOLAS ZBIERA TROFEJE
POHYBOVO TALENTOVANÝ PREŠOVČAN NICOLAS SMREK SA VENUJE TANCU OD SVOJCH 4 ROKOV. NAVŠTEVUJE TANEČNÚ UMELECKÚ ŠKOLU GRIMMY V PREŠOVE A ZBIERA JEDNU TROFEJ ZA DRUHOU.
Január 2021
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
ZAČÍNA SA CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽ URČENÁ NADANÝM ŽIAKOM ZÁKLADNÝCH ŠKÔL A OSEMROČNÝCH GYMNÁZIÍ. DO 9. ROČNÍKA LOGICKEJ OLYMPIÁDY REGISTROVALI ŠKOLY TAKMER DVE TISÍCKY NADANÝCH ŽIAKOV.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Január 2021
ROZUMIEME NADANÝM
CELOSLOVENSKÁ INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM VYCHÁDZA Z POZNANIA DÔLEŽITOSTI REALIZÁCIE VÝCHOVNO-VZDELÁVACIEHO PROCESU ŽIAKOV SO VŠEOBECNÝM INTELEKTOVÝM NADANÍM.
December 2020
REBECCA MÁ TALENT
MENTÁLNA ARITMETIKA NA SVETOVEJ ÚROVNI! 15-ROČNÁ SLOVENKA SA ZÚČASTNILA MEDZINÁRODNEJ OLYMPIÁDY V BELEHRADE. PO FINÁLOVOM TRIUMFE BOJUJE REBECCA MESZÁROSOVÁ V AMERIKA MÁ TALENT.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Po belehradskom triumfe bojuje Rebecca Meszárosová v Amerika má talent

Aktivity
Mentálna aritmetika na svetovej úrovni: Po belehradskom triumfe bojuje Rebecca Meszárosová v Amerika má talent

Skvelé slané palacinky v reštaurácii Novaka Djokoviča boli malou oslavou jej veľkého víťazstva na prestížnej medzinárodnej súťaži v Belehrade. Rebecca je dnes účastníčkou slávnej šou Amerika má talent a ako v nej uspeje, uvidíme po skončení korony.
Nevšedná disciplína, zvlášť pre dámy
Mentálna aritmetika je spôsob počítania, ktorý je zaužívaný v mnohých krajinách sveta. K zvládnutiu učiva je potrebné aktívne využívať japonské počítadlo abakus. Touto metodikou sa dieťa naučí používať obidve mozgové hemisféry súčasne. Cieľom toho je veľmi rýchlo pracovať s informáciou. Dieťa prijme informáciu, vyhodnotí ju a zároveň aj aplikuje. Rebecca Meszárosová má 15 rokov a zvláštnej disciplíne sa venuje od svojich trinástich.  Čiže zhruba dva roky. Škola mentálnej aritmetiky sa nachádza v Bratislave. K štúdiu na nej je potrebné veľa snahy a trpezlivosti. Keďže Rebecca bola cez týždeň zaneprázdnená svojou aj hudobnou školou, školu mentálnej aritmetiky navštevovala pred súťažou na juhu Európy iba počas víkendov.

Belehradské finále pre slovenské farby
Usilovnosť a húževnosť sa Rebecce vrátili krásnym spôsobom. Ani nie po roku snaženia sa 15-ročná Slovenka zúčastnila Medzinárodnej olympiády v Belehrade. Na nej o najcennejší primát zápolilo úctyhodných 1200 detí z 15-tich krajín sveta. V písomnej časti získala Rebecca skvelé tretie miesto a zaistila si tak finálovú účasť medzi najlepšími.  Vo finále počítala súčasne a nezávisle na sebe príklady na dvoch obrazovkách. V tejto fáze už premožiteľa nenašla a tešila sa z nevšedného triumfu.
Palacinky u slávneho „Noleho“
Súťaž bola veľmi náročná, pretože prebiehala  od rána do večera,“ zaspomínala si Rebecca na srbské finále. „Našťastie Belehrad sme si stihli popozerať večer pred a deň po súťaži.“ Okrem víťazstva si Rebecca v Belehrade vychutnala aj výborné slané palacinky v reštaurácii tenisovej svetovej jednotky, Srba Novaka Djokoviča.
Víťazstvo v Belehrade motivovalo Rebeccu Meszárosovú k prihláseniu sa na súťaž Amerika má talent. V známej metropole Los Angeles prešla konkurzom. V Amerike podala skvelý výkon a jej  účasť v ďalších kolách a na ďalších súťažiach jej prekazila šíriaca sa korona.

V hľadáčiku nadanej Rebeccy sú aj jazyky, astronómia a hudba
Svoj sen Rebecca napriek pandemickým obmedzeniam rozhodne nevzdáva. Avizuje, že využije prvú príležitosť na opätovné vycestovanie za oceán. Dovtedy sa poctivo pripravuje, aby mohla rodné Slovensko úspešne reprezentovať. Popri počítaní sú jej obľúbenými predmetmi tiež astronómia, angličtina a španielčina. Avšak venuje sa aj hre na klavíri, na flaute a kresleniu.


Zhováral sa: Ľuboš Lukáč, Text: Dušan Guman, Foto: Miriam Meszárosová
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2021
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah