Podporujeme deti v napredovaní - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Podporujeme deti v napredovaní

Aktivity
V Klube nadaných detí podporujú deti v ich napredovaní

Vzdelávacie hry, logické skladačky, magnetické stavebnice a spoločenské hry zaujali deti z Klubu nadaných detí v Prešove. Jarné stretnutie venovali členovia klubu nadaných vzdelávaniu a podpore napredovaniu nadaných školákov.
Zaujímavou pomôckou spomedzi magnetických hier je stavebnica PowerClix. Stavbu vesmírnych lodí si deti vyskúšali s magnetmi (priesvitné diely) rôznych geometrických tvarov, ktoré sú vhodné na stavbu 2D a 3D modelov. Nemenej zaujímavými boli stavby stavebných strojov. Buldozér, nákladné auto alebo čelný nakladač. Stavebné diely s magnetmi sa ľahučko spájali a my sme sa stali svedkami točiacich sa kolies, zdvíhateľných vidlíc, či korieb nesúcich naložený náklad. Mladších členov klubu nadaných zaujali stavebné diely v sýtych farbách z kvalitného priesvitného ABS plastu, v ktorom sú zaliate magnety. Pomocou nich si deti poskladali rôzne priestorové stavby a navyše rozvíjali jemnú motoriku, priestorové vnímanie, predstavivosť a matematickú gramotnosť v podobe geometrických tvarov.
Vzdelávanie a rozvoj detí sme našli v rade hier NIKITIN. Základným východiskom sú princípy Montessori pedagogiky, s cieľom podporiť deti v napredovaní. Prostredníctvom hier sa deti učili chápať priestorové vzťahy a pojmy – vpravo, vľavo, dole, hore, v strede, za, pod, vedľa, medzi. Geometrická predstavivosť, schopnosť vnímať geometrický útvar, jeho veľkosť a polohu v priestore, ako aj schopnosť znázorniť vytvorené telesá v rovine. Drevená stavebnica zasa rozvíja fantáziu a podporuje zmysel pre geometriu. Malí stavitelia sa naučili, ako postaviť nielen vežu, ale aj zložitejšie stavby. Zároveň sa naučili čítať 3D nákresy ako skutoční architekti.
Starší členovia Klubu nadaných detí vyskúšali logické skladačky. Úlohou detí bolo priraďovať trojuholníkové hracie diely na základe matematickej operácie. SCHUBITRIX sú výborné hry (aj pre jedného hráča). My sme si vyskúšali delenie do 1000 (delenie dvojciferných čísel jednociferným a dvojciferným číslom), násobenie a delenie do 100, štvorcové miery, dĺžka a objem. Pri hrách Schubitrix v sérii Matematika sa deti učia rýchlo, zároveň komplexne rozvíjajú matematickú gramotnosť, koncentráciu, reč a schopnosť vnímať a spracovávať informácie.

Klub nadaných detí patrí medzi projekty celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Vzdelávacie aktivity pre prešovských nadaných žiakov základných škôl realizujú vďaka podpore Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Projekt vzdelávania nadaných žiakov na rôznych projektových stretnutiach podporila Nadácia Eset.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah