Podporujeme deti v napredovaní - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Jún 2018
V KND PÍSALI TVORIVO
PREDPOSLEDNÉ STRETNUTIE ŠKOLÁKOV Z KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE SPRÍJEMNIL HOSŤ Z VYSOKEJ ŠKOLY - DOC. PAEDDR. MARTIN KLIMOVIČ, PHD., KTORÝ ŽIAKOM PREDSTAVIL TVORIVÉ PÍSANIE.
Jún 2018
OSLAVA V KND PREŠOV
KLUB NADANÝCH DETÍ PREŠOV VZNIKOL V ROKU 2013. V SÚČASNOSTI JE KLUB SÚKROMNOU INICIATÍVOU PREŠOVSKÝCH UČITEĽOV, KTORÝ VYTVORILI JEDINEČNÝ PROJEKT VZDELÁVANIA NADANÝCH DETÍ.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
MUZIKÁL V ŠKOLE ZAUJAL
NADANÍ PIATACI Z PREŠOVA SPOZNALI NA VYUČOVANÍ ANGLICKÉHO JAZYKA SVETOVÝ MUZIKÁL. UKÁŽKY DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA PLNÉHO SKVELÝCH VÝKONOV ŽIAKOV ZAUJALI.
Jún 2018
NADANÍ V ŠTRASBURGU
NADANÍ ŽIACI Z PREŠOVA A KOŠÍC SA ZÚČASTNILI POZNÁVACIEHO VÝLETU ZAMERANÉHO NA EURÓPSKE INŠTITÚCIE, KTORÝ SA USKUTOČNIL NA POZVANIE POSLANCA EP VLADIMÍRA MAŇKU.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Podporujeme deti v napredovaní

Aktivity
V Klube nadaných detí podporujú deti v ich napredovaní

Vzdelávacie hry, logické skladačky, magnetické stavebnice a spoločenské hry zaujali deti z Klubu nadaných detí v Prešove. Jarné stretnutie venovali členovia klubu nadaných vzdelávaniu a podpore napredovaniu nadaných školákov.
Zaujímavou pomôckou spomedzi magnetických hier je stavebnica PowerClix. Stavbu vesmírnych lodí si deti vyskúšali s magnetmi (priesvitné diely) rôznych geometrických tvarov, ktoré sú vhodné na stavbu 2D a 3D modelov. Nemenej zaujímavými boli stavby stavebných strojov. Buldozér, nákladné auto alebo čelný nakladač. Stavebné diely s magnetmi sa ľahučko spájali a my sme sa stali svedkami točiacich sa kolies, zdvíhateľných vidlíc, či korieb nesúcich naložený náklad. Mladších členov klubu nadaných zaujali stavebné diely v sýtych farbách z kvalitného priesvitného ABS plastu, v ktorom sú zaliate magnety. Pomocou nich si deti poskladali rôzne priestorové stavby a navyše rozvíjali jemnú motoriku, priestorové vnímanie, predstavivosť a matematickú gramotnosť v podobe geometrických tvarov.
Vzdelávanie a rozvoj detí sme našli v rade hier NIKITIN. Základným východiskom sú princípy Montessori pedagogiky, s cieľom podporiť deti v napredovaní. Prostredníctvom hier sa deti učili chápať priestorové vzťahy a pojmy – vpravo, vľavo, dole, hore, v strede, za, pod, vedľa, medzi. Geometrická predstavivosť, schopnosť vnímať geometrický útvar, jeho veľkosť a polohu v priestore, ako aj schopnosť znázorniť vytvorené telesá v rovine. Drevená stavebnica zasa rozvíja fantáziu a podporuje zmysel pre geometriu. Malí stavitelia sa naučili, ako postaviť nielen vežu, ale aj zložitejšie stavby. Zároveň sa naučili čítať 3D nákresy ako skutoční architekti.
Starší členovia Klubu nadaných detí vyskúšali logické skladačky. Úlohou detí bolo priraďovať trojuholníkové hracie diely na základe matematickej operácie. SCHUBITRIX sú výborné hry (aj pre jedného hráča). My sme si vyskúšali delenie do 1000 (delenie dvojciferných čísel jednociferným a dvojciferným číslom), násobenie a delenie do 100, štvorcové miery, dĺžka a objem. Pri hrách Schubitrix v sérii Matematika sa deti učia rýchlo, zároveň komplexne rozvíjajú matematickú gramotnosť, koncentráciu, reč a schopnosť vnímať a spracovávať informácie.

Klub nadaných detí patrí medzi projekty celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Vzdelávacie aktivity pre prešovských nadaných žiakov základných škôl realizujú vďaka podpore Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Projekt vzdelávania nadaných žiakov na rôznych projektových stretnutiach podporila Nadácia Eset.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah