Programovanie - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2018
DEŇ EURÓPY
9. MÁJA SI NADANÍ ŽIACI ZÁKLADNÝCH ŠKÔL V PREŠOVE PRIPOMENULI VÝROČIE DŇA EURÓPY. OSLAVU MIERU A JEDNOTY EURÓPY SPESTRILI SPOZNÁVANÍM KULTÚRNYCH EURÓPSKYCH PAMIATOK.
Máj 2018
MALÁ LOGICKÁ OLYMPIÁDA
PO PREDCHÁDZAJÚCICH ÚSPEŠNÝCH ROČNÍKOCH ODŠTARTOVALA V TÝCHTO DŇOCH MALÁ LOGICKÁ OLYMPIÁDA. TRETÍ ROČNÍK SÚŤAŽE PREVERÍ LOGICKÉ MYSLENIE NAJMENŠÍCH.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2018
ROČNÍKOVÉ PRÁCE
DVADSIATE VÝROČIE ZALOŽENIA TRIED PRE INTELEKTOVO NADANÝCH ŽIAKOV NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA ŠMERALOVEJ ULICI V PREŠOVE ZAVŔŠILI NADANÉ DETI ŠKOLSKÝM KOLOM PREZENTÁCIÍ ROČNÍKOVÝCH PRÁC.
Apríl 2018
PREKVAPENIE PRE JAKUBISKA
V KLUBE NADANÝCH DETÍ SI "VZALI NA MUŠKU" VÝZNAMNÉHO SLOVENSKÉHO REŽISÉRA, SCENÁRISTU, KAMERAMANA, VÝTVARNÍKA A PEDAGÓGA V JEDNEJ OSOBE - JURAJA JAKUBISKA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Programovanie

Aktivity
Nadaní žiaci programovali a vytvorili vlastné hry

Nadaní piataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa počas vyučovania informatiky zapojili do celoslovenskej akcie Hodina kódu. S cieľom rozšírenia digitálnych zručností programovali, kódovali a vyskúšali si vytvoriť vlastnú hru.
Základy programovania a fungovania programovacích jazykov si nadaní žiaci vyskúšali v prostredí známych svetov ako Minecraft, Angry Birds, Frozen či Star Wars. Základy programovania už žiaci mali, keďže v minulom školskom roku sa programovaniu venovali tiež.

Všetky výučbové programy, informácie pre žiakov a učiteľov, či možnosť vytvoriť si jednoduché hry nájdete na webovej stránke www.code.org. Programovanie je jednoduché, zábavné a zaujme deti aj dospelých. Navyše programovanie rozvíja logické myslenie a digitálne znalosti. Tie sú kľúčové pre budúcu kariéru.
Nadaní žiaci úspešne ukončili kódovanie počítačových hier, za čo im patrí uznanie a certifikát o absolvovaní aktivity Hodina kódu. Vyučovanie prostredníctvom kódovania podporila celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným, a to tlačou certifikátov pre stovky nadaných žiakov z celého Slovenska.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah