Programovanie - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Programovanie

Aktivity
Nadaní žiaci programovali a vytvorili vlastné hry

Nadaní piataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa počas vyučovania informatiky zapojili do celoslovenskej akcie Hodina kódu. S cieľom rozšírenia digitálnych zručností programovali, kódovali a vyskúšali si vytvoriť vlastnú hru.
Základy programovania a fungovania programovacích jazykov si nadaní žiaci vyskúšali v prostredí známych svetov ako Minecraft, Angry Birds, Frozen či Star Wars. Základy programovania už žiaci mali, keďže v minulom školskom roku sa programovaniu venovali tiež.

Všetky výučbové programy, informácie pre žiakov a učiteľov, či možnosť vytvoriť si jednoduché hry nájdete na webovej stránke www.code.org. Programovanie je jednoduché, zábavné a zaujme deti aj dospelých. Navyše programovanie rozvíja logické myslenie a digitálne znalosti. Tie sú kľúčové pre budúcu kariéru.
Nadaní žiaci úspešne ukončili kódovanie počítačových hier, za čo im patrí uznanie a certifikát o absolvovaní aktivity Hodina kódu. Vyučovanie prostredníctvom kódovania podporila celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným, a to tlačou certifikátov pre stovky nadaných žiakov z celého Slovenska.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah