Programovanie - Nadané dieťa

Nadané dieťa
December 2017
DETI VYSNÍVALI VIANOCE
POSLEDNÉ STRETNUTIE ŠKOLÁKOV Z KLUBU NADANÝCH DETÍ PREŠOV SA V TOMTO ROKU PREMENILO NA VIANOČNÚ TVORIVÚ DIELŇU. NADANÉ DETI VYROBILI VIANOČNÉ POZDRAVY.
December 2017
2-TISÍC NADANÝCH DETÍ!
VIAC AKO 2-TISÍC INTELEKTOVO NADANÝCH ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL A 8-ROČNÝCH GYMNÁZIÍ DO 15 ROKOV SA ZAPOJÍ DO ŠIESTEHO ROČNÍKA CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE LOGICKÁ OLYMPIÁDA.
December 2017
DARČEKY PRE KND V PREŠOVE
ČLENOV KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE PRIŠIEL POZDRAVIŤ ŠTÁTNY TAJOMNÍK MINISTERSTVA FINANCIÍ SR Ing. RADKO KURUC, PhD., KTORÝ PRINIESOL DARČEKY - ROBOTICKÉ HRAČKY.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Január 2018
TALENT ZŠ REGIÓNU ŠARIŠ
SÚŤAŽ JE URČENÁ ŽIAKOM 6.-9. ROČNÍKA ZÁKLADNÝCH ŠKÔL REGIÓNU ŠARIŠ A ZÁŠTITU NAD PROJEKTOM PREVZALA PRIMÁTORKA MESTA PREŠOV ING. ANDREA TURČANOVÁ.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Programovanie

Aktivity
Nadaní žiaci programovali a vytvorili vlastné hry

Nadaní piataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa počas vyučovania informatiky zapojili do celoslovenskej akcie Hodina kódu. S cieľom rozšírenia digitálnych zručností programovali, kódovali a vyskúšali si vytvoriť vlastnú hru.
Základy programovania a fungovania programovacích jazykov si nadaní žiaci vyskúšali v prostredí známych svetov ako Minecraft, Angry Birds, Frozen či Star Wars. Základy programovania už žiaci mali, keďže v minulom školskom roku sa programovaniu venovali tiež.

Všetky výučbové programy, informácie pre žiakov a učiteľov, či možnosť vytvoriť si jednoduché hry nájdete na webovej stránke www.code.org. Programovanie je jednoduché, zábavné a zaujme deti aj dospelých. Navyše programovanie rozvíja logické myslenie a digitálne znalosti. Tie sú kľúčové pre budúcu kariéru.
Nadaní žiaci úspešne ukončili kódovanie počítačových hier, za čo im patrí uznanie a certifikát o absolvovaní aktivity Hodina kódu. Vyučovanie prostredníctvom kódovania podporila celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným, a to tlačou certifikátov pre stovky nadaných žiakov z celého Slovenska.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2017
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah