Robotické hračky - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Apríl 2018
SPOZNÁVAME VELIKÁNOV DEJÍN
PREŠOVSKÍ NADANÍ ŠKOLÁCI Z KLUBU NADANÝCH DETÍ SPOZNÁVAJÚ DEJINY VYNÁLEZOV PROSTREDNÍCTVOM SÉRIE ANIMOVANÝCH FILMOV A ZAUJÍMAVÉHO PROJEKTU VELIKÁNI DEJÍN.
Apríl 2018
OCENILI NADANÝCH ŽIAKOV
CELOSLOVENSKÁ INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM SLÁVNOSTNE OCENILA NADANÝCH ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH A STREDNÝCH ŠKÔL PRESTÍŽNYM OCENENÍM - PLAKETOU ROZUMIEME NADANÝM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Apríl 2018
ODBORNÍCI V PREŠOVE
ODBORNÍCI NA VÝCHOVU A VZDELÁVANIE NADANÝCH DETÍ VYSTÚPILI NA ODBORNOM SEMINÁRI ROZUMIEME NADANÝM, KTORÝ SA USKUTOČNIL NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PREŠOVSKEJ UNIVERZITY V PREŠOVE.
Apríl 2018
NADANÍ A ČÍNSKA KALIGRAFIA
SÚČASŤOU MERANIA SÍL LOGIKY A MYSLENIA V LOGICKEJ OLYMPIÁDE INTELEKTOVO NADANÝCH ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL BOL ODBORNÝ WORKSHOP POD NÁZVOM UMENIE ČÍNSKEJ KALIGRAFIE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Robotické hračky

Aktivity
Deviataci vo svete digitálnych technológií spoznávali robotické hračky

Logické uvažovanie, vytváranie návodov a programov, spoznávanie digitálnych technológií a vzájomnú spoluprácu prinieslo do vyučovania informatiky žiakov deviateho ročníka programovanie robotických hračiek.
Nadaní deviataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa počas vyučovania oboznámili s robotickými hračkami. Súčasťou spoznávania školských robotických skvostov boli aj elektronické stavebnice, ktoré na vyučovanie zapožičala celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným.

Vo výučbovom bloku sa školáci oboznámili s jednoduchými robotmi,  ovládanými prostredníctvom diaľkových ovládačov, či samotnými aplikáciami. Desiatky príkazov stačili na ovládanie chôdze , jazdy, voľby rýchlosti a rôznych iných schopností. Veľa zábavy zažili žiaci prostredníctvom špeciálnych senzorov umiestnených na robotoch.
Milovníkov elektrotechniky potešilo predstavenie elektronických stavebníc. Vysoko funkčná stavebnica robotickej ruky s jednoduchou manipuláciou verne kopírovala reálny vzor. Pomocou robotickej ruky si deviataci vyskúšali chytanie predmetov, prenášanie a otáčanie.

Ďalšou vzdelávacou pomôckou bola plastová stavebnica, z ktorej vznikol robot na infračervené diaľkové ovládanie. Zostrojený robot zvládal orientáciu v priestore, prenášanie vecí, ale aj rozviazanie šnúrok na topánkach.

Zábavným spôsobom za pomoci experimentálnej súpravy spoznali žiaci základy robotiky. Naučili sa programovať robota, kresliť, či využívať ho ako detektor kovu.

Robotické a digitálne hračky sú skvelou zábavou pre školákov každého veku. Zabavia a sú zároveň účinnými výučbovými a vzdelávacími pomôckami.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah