Robotické hračky - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Február 2018
PREZENTÁCIA KNÍH PO ANGLICKY
NADANÍ ŽIACI Z PREŠOVA SA PUSTILI DO NETRADIČNEJ PREZENTÁCIE OBĽÚBENÝCH KNÍH. TIE PREDSTAVILI NA HODINÁCH ANGLICKÉHO JAZYKA, AKO INAK PO ANGLICKY. KAŽDÁ KNIHA MÁ SVOJE ČARO.
Február 2018
PESNIČKA O KND PREŠOV
FEBRUÁROVÉ STRETNUTIE DETÍ Z KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE BOLO VENOVANÉ HUDBE. NADANÉ DETI NAVŠTÍVIL LÍDER PREŠOVSKEJ HUDOBNEJ SKUPINY KOMAJOTA MARTIN HUSOVSKÝ.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Február 2018
TALENT ZŠ REGIÓNU ŠARIŠ
SÚŤAŽ JE URČENÁ ŽIAKOM 6.-9. ROČNÍKA ZÁKLADNÝCH ŠKÔL REGIÓNU ŠARIŠ A ZÁŠTITU NAD PROJEKTOM PREVZALA PRIMÁTORKA MESTA PREŠOV ING. ANDREA TURČANOVÁ.
Február 2018
LEAF ACADEMY
MEDZINÁRODNÁ INTERNÁTNA STREDNÁ ŠKOLA LEAF ACADEMY V BRATISLAVE PRIJÍMA ŠTUDENTOV DO ĎALŠIEHO ROČNÍKA ŠTÚDIA. ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU JE MOŽNÉ PODAŤ DO 7. MARCA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Robotické hračky

Aktivity
Deviataci vo svete digitálnych technológií spoznávali robotické hračky

Logické uvažovanie, vytváranie návodov a programov, spoznávanie digitálnych technológií a vzájomnú spoluprácu prinieslo do vyučovania informatiky žiakov deviateho ročníka programovanie robotických hračiek.
Nadaní deviataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa počas vyučovania oboznámili s robotickými hračkami. Súčasťou spoznávania školských robotických skvostov boli aj elektronické stavebnice, ktoré na vyučovanie zapožičala celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným.

Vo výučbovom bloku sa školáci oboznámili s jednoduchými robotmi,  ovládanými prostredníctvom diaľkových ovládačov, či samotnými aplikáciami. Desiatky príkazov stačili na ovládanie chôdze , jazdy, voľby rýchlosti a rôznych iných schopností. Veľa zábavy zažili žiaci prostredníctvom špeciálnych senzorov umiestnených na robotoch.
Milovníkov elektrotechniky potešilo predstavenie elektronických stavebníc. Vysoko funkčná stavebnica robotickej ruky s jednoduchou manipuláciou verne kopírovala reálny vzor. Pomocou robotickej ruky si deviataci vyskúšali chytanie predmetov, prenášanie a otáčanie.

Ďalšou vzdelávacou pomôckou bola plastová stavebnica, z ktorej vznikol robot na infračervené diaľkové ovládanie. Zostrojený robot zvládal orientáciu v priestore, prenášanie vecí, ale aj rozviazanie šnúrok na topánkach.

Zábavným spôsobom za pomoci experimentálnej súpravy spoznali žiaci základy robotiky. Naučili sa programovať robota, kresliť, či využívať ho ako detektor kovu.

Robotické a digitálne hračky sú skvelou zábavou pre školákov každého veku. Zabavia a sú zároveň účinnými výučbovými a vzdelávacími pomôckami.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah