Robotické hračky - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Jún 2018
V KND PÍSALI TVORIVO
PREDPOSLEDNÉ STRETNUTIE ŠKOLÁKOV Z KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE SPRÍJEMNIL HOSŤ Z VYSOKEJ ŠKOLY - DOC. PAEDDR. MARTIN KLIMOVIČ, PHD., KTORÝ ŽIAKOM PREDSTAVIL TVORIVÉ PÍSANIE.
Jún 2018
OSLAVA V KND PREŠOV
KLUB NADANÝCH DETÍ PREŠOV VZNIKOL V ROKU 2013. V SÚČASNOSTI JE KLUB SÚKROMNOU INICIATÍVOU PREŠOVSKÝCH UČITEĽOV, KTORÝ VYTVORILI JEDINEČNÝ PROJEKT VZDELÁVANIA NADANÝCH DETÍ.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
MUZIKÁL V ŠKOLE ZAUJAL
NADANÍ PIATACI Z PREŠOVA SPOZNALI NA VYUČOVANÍ ANGLICKÉHO JAZYKA SVETOVÝ MUZIKÁL. UKÁŽKY DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA PLNÉHO SKVELÝCH VÝKONOV ŽIAKOV ZAUJALI.
Jún 2018
NADANÍ V ŠTRASBURGU
NADANÍ ŽIACI Z PREŠOVA A KOŠÍC SA ZÚČASTNILI POZNÁVACIEHO VÝLETU ZAMERANÉHO NA EURÓPSKE INŠTITÚCIE, KTORÝ SA USKUTOČNIL NA POZVANIE POSLANCA EP VLADIMÍRA MAŇKU.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Robotické hračky

Aktivity
Deviataci vo svete digitálnych technológií spoznávali robotické hračky

Logické uvažovanie, vytváranie návodov a programov, spoznávanie digitálnych technológií a vzájomnú spoluprácu prinieslo do vyučovania informatiky žiakov deviateho ročníka programovanie robotických hračiek.
Nadaní deviataci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove sa počas vyučovania oboznámili s robotickými hračkami. Súčasťou spoznávania školských robotických skvostov boli aj elektronické stavebnice, ktoré na vyučovanie zapožičala celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným.

Vo výučbovom bloku sa školáci oboznámili s jednoduchými robotmi,  ovládanými prostredníctvom diaľkových ovládačov, či samotnými aplikáciami. Desiatky príkazov stačili na ovládanie chôdze , jazdy, voľby rýchlosti a rôznych iných schopností. Veľa zábavy zažili žiaci prostredníctvom špeciálnych senzorov umiestnených na robotoch.
Milovníkov elektrotechniky potešilo predstavenie elektronických stavebníc. Vysoko funkčná stavebnica robotickej ruky s jednoduchou manipuláciou verne kopírovala reálny vzor. Pomocou robotickej ruky si deviataci vyskúšali chytanie predmetov, prenášanie a otáčanie.

Ďalšou vzdelávacou pomôckou bola plastová stavebnica, z ktorej vznikol robot na infračervené diaľkové ovládanie. Zostrojený robot zvládal orientáciu v priestore, prenášanie vecí, ale aj rozviazanie šnúrok na topánkach.

Zábavným spôsobom za pomoci experimentálnej súpravy spoznali žiaci základy robotiky. Naučili sa programovať robota, kresliť, či využívať ho ako detektor kovu.

Robotické a digitálne hračky sú skvelou zábavou pre školákov každého veku. Zabavia a sú zároveň účinnými výučbovými a vzdelávacími pomôckami.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah