Rodinná dovolenka nadaných - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Jún 2019
MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA
21.-23. AUGUSTA SA V PRAHE USKUTOČNÍ MEDZINÁRODNÁ KONFERENCIA SPOLOČNOSTI PRE TALENT A NADANIE POD NÁZVOM: POTREBA ZMENY VO VZDELÁVANÍ NADANÝCH.
Jún 2019
ROZUMIEME NADANÝM
CELOSLOVENSKÁ INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM VÁS POZÝVA NA BESEDU O NADANÝCH, KTORÁ SA USKUTOČNÍ DŇA 21. JÚNA 2019 V PRIESTOROCH ZÁKLADNEJ ŠKOLY NA JILEMNICKÉHO UL. Č. 2 V ŽIARI NAD HRONOM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2019
V ŽIARI ROZUMEJÚ NADANÝM
KONCOM ŠKOLSKÉHO ROKA SA V ŽIARI NAD HRONOM USKUTOČNILO ZAUJÍMAVÉ STRETNUTIE NADANÝCH DETÍ S ORGANIZÁTORMI PROJEKTOV CELOSLOVENSKEJ INICIATÍVY ROZUMIEME NADANÝM.
Jún  2019
NADANÉ DETI PREDSTAVILI KND
KLUB NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE OSLÁVIL V JÚNI ŠIESTE VÝROČIE ZALOŽENIA. SÚČASŤOU STRETNUTIA NADANÝCH DETÍ BOLO PREDSTAVENIE KLUBU NADANÝCH, ČI RIEŠENIE LOGICKÝCH ÚLOH.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Rodinná dovolenka nadaných

Aktivity
Spoločne s nadanými deťmi sme vyberali dovolenku

Letné dovolenkové obdobie je tu už čoskoro. Čo všetko je potrebné zabezpečiť, ako si vyberať dovolenku a na čo nezabudnúť bolo súčasťou stretnutia školákov z Klubu nadaných detí v Prešove s riaditeľkou cestovnej agentúry DOVOLENKA-IN.
Spoločnú dovolenku detí s rodičmi je potrebné poriadne naplánovať. Zvyčajne ju vyberajú rodičia po „porade“ s deťmi, ktoré pri výbere dovolenky neváhajú použiť rôzne zdroje, napr. knižky, encyklopédie, obrázky na internete, dokumentárne filmy, či rozhovory s kamarátmi, spolužiakmi. Riaditeľka cestovnej agentúry Dovolenka-IN Tereza Šandorová navštívila nadané deti za účelom rozhovoru o ideálnych dovolenkách, predstavení možných destinácií, v neposlednom rade aj kvôli načerpaniu inšpirácie medzi nadanými školákmi.

V úvode stretnutia si nadaní školáci vysvetlili rozdiel medzi cestovnou kanceláriou a cestovnou agentúrou. Podrobným opisom sa deti dozvedeli o náplni práce jednotlivých spoločností. Nechýbali otázky malých zvedavcom ohľadom tuzemskej a zahraničnej dovolenky. Pripraviť sa na rodinnú dovolenku vyžaduje množstvo príjemných povinností: príprava cesty, zvolenie dopravného prostriedku, informácie o delegátoch či animátoroch, strava, ... V neposlednom rade netreba zabudnúť na rôzne spoločenské hry, či obľúbenú hračku. Tie neraz spríjemnia dovolenku počas „pokazeného“ počasia.
Rozdiel medzi dovolenkou zakúpenou v predstihu (First Moment) alebo na poslednú chvíľu (Last Minute) poznajú už takmer všetci. Obľúbenými sa v poslednom čase stali (a deti to už poznajú) dovolenky All Inclusive, ktoré zahŕňajú koncept služieb (napr. ležadlo na pláži, pri bazéne, uteráky, spoločenské hry, plnú penziu s možnosťou výberu, nápoje, ...). Nemenej obľúbenými sú klubové dovolenky pre samostatnú rodinu, starých rodičov, klubu pre deti, či rôzne športové kluby.

Na záver stretnutia si deti s pani riaditeľkou cestovnej agentúry predstavili obľúbené dovolenkové destinácie. Nezabudli na potrebu dostatku času na prípravu na dovolenku. Pre dospelých je potrebné pripomenúť, že príprava na dovolenku učí deti samostatnosti. Spoločné balenie, spoznávanie cudzích miest, rôzne zážitky, spoznávanie krajiny, plánovanie výletov do okolia.

Cestovaná agentúra Dovolenka-IN a M.B.P. Prešov podporujú nadané deti z Prešova. Tieto spoločnosti podporili Klub nadaných detí Prešov sponzoringom – poplatkom za ročný prenájom (školských priestorov). Sme radi, že sú medzi nami ľudia, ktorí Rozumejú Nadaným.
Želáme krásnu letnú dovolenku!
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2019
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah