Štartuje Malá Logická Olympiáda - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Štartuje Malá Logická Olympiáda

Aktivity
Štartuje Malá Logická Olympiáda určená predškolákom

Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch odštartovala v týchto dňoch Malá Logická Olympiáda. Tretí ročník súťaže je opäť určený predškolákom. Súťaž preverí jednoduché logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie jemnej motoriky najmenších.
Testovanie zaregistrovaných materských škôl sa uskutoční v priebehu roka 2018. Logickú súťaž je možné realizovať samostatne písomnou formou (krúžkovaním) alebo spoločným riešením celého detského kolektívu napr. pri počítači – interaktívnej tabuli. Do súťaže Malá Logická Olympiáda bolo v tomto roku zaregistrovaných viac ako 1300 detí z celého Slovenska.

Zvládnutie pravidiel logiky a základov počítania u detí predškolského veku je dôležité pre zvládnutie vyučovacích predmetov v škole i pre život samotný. Dve úlohy z testovacieho súboru Malej Logickej Olympiády 2018 zverejnili organizátori projektu testovania logického myslenia predškolákov k nahliadnutiu širokej verejnosti. Nezabúdajte, že aj keď sú to úlohy pre predškolákov, pomýliť sa je ľudské. Správne odpovede nájdete na konci článku.
Zaujala vás súťaž o testovaní logického myslenia a nestihli ste zaregistrovať vašu materskú školu? Informujte vedenie materskej školy, tá môže zaregistrovať deti počas realizácie súťaže, a to prostredníctvom webovej stránky www.logickaolympiada.sk. Testovacie súbory logickej súťaže zasielame materským školám už v týchto dňoch. Po ukončení súťaže získava každé dieťa certifikát o absolvovaní súťaže Malá Logická Olympiáda.

Organizátorom súťaže Malá Logická Olympiáda je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Súťaž podporila Nadácia Eset a mesto Prešov. Odborným garantom je učiteľ a špeciálny pedagóg Ľuboš Lukáč, ktorý je autorom projektov združených pod značkou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Správne odpovede: úloha vľavo D, úloha vpravo C
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah