Tetrisové majstrovstvá - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Júl 2018
FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ
CELOSLOVENSKÁ INTERNETOVÁ SÚŤAŽ FOTOGRAFIA OČAMI DETÍ MÁ SVOJHO VÍŤAZA. DVANÁSTY ROČNÍK FOTOGRAFICKEJ SÚŤAŽE PRE ŽIAKOV VYHRAL FILIP KVAŠŇÁK S FOTOGRAFIOU SABÍNA - ŽENA MESTA.
Júl 2018
LEONARDO PREDSTAVIL KÚPELE
ŠESŤROČNÝ PREDŠKOLÁK LEONARDO VINCENTI Z DUBOVÉHO SA STAL VÍŤAZOM CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽE UKÁŽ SVOJE MESTO/OBEC SLOVENSKU. LEONARDA ZAUJALA KULTÚRNA PAMIATKA MODRÝ KÚPEĽ..
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Jún 2018
TETRISOVÉ MAJSTROVSTVÁ
UKLADANIE BLOKOV SKLADAJÚCICH SA ZO ŠTYROCH ŠTVORČEKOV NESTARNÚCEJ HRY TETRIS UPÚTALO NADANÝCH ŽIAKOV Z PREŠOVA. TÍ VENOVALI KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA MAJSTROVSTVÁM TETRISU.
Jún 2018
DETI SKÚŠALI POSLANCOV
NADANÉ DETI SA STRETLI S POSLANCAMI PREŠOVSKÉHO MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA V KLUBE NADANÝCH DETÍ. NADANÍ ŠKOLÁCI ZÁROVEŇ SKÚŠALI POSLANCOV Z LOGICKÉHO MYSLENIA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Tetrisové majstrovstvá

Aktivity
Tetrisové majstrovstvá nadaných žiakov

Ukladanie blokov skladajúcich sa zo štyroch štvorčekov nestarnúcej hry TETRIS upútalo nadaných žiakov z Prešova. Tí venovali koniec školského roka súťaži Majstrovstvá TETRISU žiakov 7.-9. ročníka. Hru, ktorá vystriedala množstvo podôb napokon kedysi hrali úplne všetci.
Jedna z najpopulárnejších hier prežila rôzne moderné hry a stala sa súčasťou našich životov. Jednoduchá hra, v ktorej ukladáte kocky na seba tak, aby utvorili celistvé riadky oslavuje šiesteho júna (od roku 1984) narodeniny. Tvorcom netradičnej, no zaujímavej hry, bol Alexej Pažitnov z Moskovskej akadémie vied. Inšpiráciou bol princíp padajúcich loptičiek v tenise i stolová hra Pendomino. Program pod názvom TETRIS je kombináciou slov tetra (štyri – počet kociek) a tenis. Jednoduchý program vyvolal doslova závislosť.

O veľkej popularite rozhodla jednoduchosť a dravosť hráčov. Namiesto ničenia ponúkala (ponúka) možnosť budovania, čo dáva ľuďom dobrý pocit. Náhodne padajúce kocky plus ľudská šikovnosť majú v sebe duch tvorenia. Osemdesiate roky oslávila táto hra na osobných počítačoch a dodnes sa jej predalo viac ako 100 miliónov kusov. Patrí medzi najpredávanejšie hry všetkých čias.
Majstrovstvá TETRISU žiakov 7.-9. ročníka školy sa uskutočnili v jednotlivých triedach pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním na základnej škole na Šmeralovej ulici v Prešove. Ukladanie blokov kociek do múru dolného konca hracej plochy zaujalo. Odmenou boli riadky plné štvorčekov bez dier, ktoré napokon zmizli a umožnili tak pokračovať v napínavej hre. Medzi siedmakmi zaujal svojim výkonom Adam Humeňanský, spomedzi ôsmakov bodoval Filip Pončák a najlepším deviatakom v hraní TETRISU sa stal Michael Filip McLean. Gratulujeme!
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2018
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah