Zdravé raňajky - nadanedieta

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Fotoalbumy

Prešovské nadané deti pripravili zdravé raňajky pre Pavla Hagyariho


Prešov 20. január (Nadanedieta.sk) - Prešovskí nadaní štvrtáci zo základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove založili „zdravý“ tím. Súčasťou aktivít IMUNO tímu sú rôzne aktivity, prostredníctvom ktorých žiaci upozorňujú na dodržiavanie zdravého životného štýlu, potrebu pohybu i zdravého stravovania. V rámci projektu „Žime zdravo“ školáci pozývajú k zdravým raňajkám spolužiakov zo školy, rodičov i osobnosti kultúrneho a spoločenského života. Prvým pozvaným hosťom bol exprimátor Prešova a právnik Pavel Hagyari.

Zdravé bohaté raňajky s obsahom vlákniny, železa, vápnika, medi, zinku, horčíka, draslíka, vitamínov radu A, B, C, E i kyseliny listovej. Takto vyzeral stôl s dobrotami, ktoré si pre Pavla Hagyariho pripravili žiaci zapojení do projektu zdravej výživy. „Švédske stoly“ plné ovocia a zeleniny, rôznych sušienok, vitamínové piškóty i pečivo s amarantom lákali (nielen) na pohľad. Presvedčili znamenitou chuťou i zdravým zložením. Pozvaný hosť vyskúšal „chutné zdravie“ ako prvý a zaujímal sa o vedomosti nadaných detí ohľadom zdravej výživy i úloh projektu.

Počas pochutnávania si na zdravých raňajkách prebrali nadaní žiaci s Pavlom Hagyarim niekoľko zaujímavých tém a pýtali sa na všetko. Zaujímali ich záľuby hosťa, i jeho kôň Morgan a  dozvedeli sa aj o pôvode sochy Premo, ktorá je súčasťou pešej zóny. O tom, že žiaci sa zaujímajú o dianie v meste Prešov presvedčili v zaujímavej debate o doprave v meste i jednotlivých stavbách mesta, či o sídliskovom živote. Návrhy zazneli i v oblasti školstva v meste Prešov, žiaci naozaj nešetrili pripomienkami a vlastnými návrhmi.

Exprimátora Hagyariho zaujímali záujmy žiakov, vysnívané povolanie i život „ po škole“. Pohľad na život v Prešove spestril rozprávaním o bohatom kultúrnom živote v meste, možnostiach i plánoch do budúcnosti. Tie by mohli posunúť Prešov dopredu.

Projekt zdravého stravovania štvrtákov spojený s účasťou známych osobností je vhodným doplnkom ranných komunít. Počas nich sa žiaci učia komunikovať, klásť otázky, zaujímať sa o veci verejné a v neposlednom rade spoznávať život vôkol seba. Tentokrát to všetko bolo spojené so zdravým raňajkovaním.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky