Klub nadaných detí v Prešove oživuje príbeh Malého princa - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Klub nadaných detí v Prešove oživuje príbeh Malého princa

Aktivity
Klub nadaných detí v Prešove oživuje príbeh Malého princa

V roku 1996 sa kultovej knihy Antoina Saint-Exupéryho, ktorá stále oslovuje všetky generácie, chopili hudobník Henrich Leško a popredný slovenský spevák Richard Müller. Z diela vychádzajú tvorivé úlohy špeciálneho projektu iniciatívy Rozumieme nadaným, s ktorými sa popasovali v Klube nadaných detí na Súkromnej základnej škole DSA v Prešove.
Z CD-čka vytvorili projekt pre nadané deti
Ústrednou myšlienkou známeho príbehu je pozemský pobyt malého filozofa, ktorý spadol z asteroidu B 612. Texty svetoznámej knihy načítal v roku 1996 do hudby autorov Henricha Leška a Tedey Richard Müller. Členovia iniciatívy Rozumieme nadaným spracovali obsah a neobyčajné hudobné dielo už v roku 2014. Projekt s rovnakým názvom - Malý princ - realizujú v rámci mimoškolského vzdelávania nadaných detí. Cestovateľské zážitky kozmického chlapca sprevádzajú pútavé aktivity.

Úlohy preveria emočnú inteligenciu
Súčasťou spoznávania príbehu Malého princa je liečba hudbou, rozvíjanie tvorivého myslenia, hra s cudzími slovami, kresba a maľba, motorické cvičenia zamerané na rozvoj jemnej a hrubej motoriky, rozvoj pamäťových schopností, práca s textom, tvorba krátkych príbehov, cvičenia na počúvanie a práca s emočnou inteligenciou nadaných detí. Cieľom samotného predstavenia Malého princa je rozvoj zručností, schopností a záujmov detí. Už samotný dej prináša ponaučenie a uvedomenie si pravých životných hodnôt.
Dobré vidíme len srdcom
Malý princ pochádzal z miniatúrnej planéty s rozmermi väčšieho domu. Na začiatku bolo každodenné vymetanie sopiek. To vystriedalo stretnutie s pyšnou kvetinou, cestovanie na krídlach vtákov a let okolo planéty Zem. Hrdina pristál na púšti, stretol sa s hadom a navštívil záhradu plnú ruží. Poučným bolo stretnutie s líškou, ktorá princovi vysvetlila, čo znamená skrotiť. Stretnutie s pilotom, čo bolo civilným povolaním autora knižnej predlohy Exupéryho, sa začalo kreslením ovečky. Studňa na púšti zachránila život obom – pilotovi i princovi. Zázračné hviezdy znamenali napokon princov odchod. „Vždy, keď uvidíte hviezdy na oblohe, spomeňte si na Malého princa; ste jeho priateľmi a navždy ním zostanete,“ odkazujú deťom autori projektu.

Dielo nemá obdobu u nás ani v Čechách
Projekt Malý princ pre Klub nadaných detí prvýkrát realizovali v roku 2014. Jeho autori vtedy speváka Richarda Müllera oboznámili s predstavami Klubu nadaných detí v Prešove. Ten s ich návrhmi súhlasil a projekt podporil.
Hudobné CD Malý princ je ojedinelým úkazom nielen na slovenskej, ale aj českej hudobnej scéne. Vydalo ho vydavateľstvo BMG Ariola. Autorkou textov piesní, vokalistkou a iniciátorkou projektu bola Tedea. S Henrichom pripravovali projekt dva roky. Jednotlivé časti nahovorili a naspievali okrem Richarda Müllera tiež ďalšie známe osobnosti našej hudobnej scény: Dalibor Jenis, Sisa Sklovská, Andrej Šeban, Moyzesovo kvarteto a ďalší. Malý princ na CD nosiči bol prijatý s mimoriadne pozitívnymi ohlasmi a krátko po jeho vydaní bol vypredaný takmer celý jeho náklad.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah