Logická olympiáda odhryzne z druhej desiatky - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Logická olympiáda odhryzne z druhej desiatky

Aktivity
Logická olympiáda odhryzne z druhej desiatky

Najväčšia celoslovenská súťaž intelektovo nadaných detí pritiahla tentoraz takmer dve a pol tisícky účastníkov. Žiaci základných škôl a osemročných gymnázií už ladia formu na jedenásty ročník veľmi obľúbeného podujatia.
Dve a pol tisícky nadaných detí, dve kategórie
Organizátori Logickej olympiády z iniciatívy Rozumieme nadaným ohlásili tentoraz zaregistrovanie 2429 detí. Spoluorganizátormi veľkého finále budú v roku 2023 Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove, Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove a Regionálny úrad školskej správy v Prešove. Ako bolo spomenuté, súťaž patrí do portfólia projektov, organizovaných celoslovenskou iniciatívou Rozumieme nadaným.
Z celkového počtu zaregistrovaných žiakov zastupuje prvý stupeň základnej školy 1132 súťažiacich, druhý stupeň a osemročné gymnáziá, teda nadaných žiakov do 15 rokov 1297 prihlásených. V prvej fáze súťaže prebehnú školské kolá zaregistrovaných škôl. Uskutočnia sa v marci 2023. Finálové kolo je naplánované na máj a po Covidom vynútenej pauze prebehne prezenčnou formou. Do finále na univerzitnej pôde v Prešove postúpia podľa regúl súťaže víťazi školských kôl.

Prešov opäť pritiahne nadaných
Metropola Šariša pravidelne hostí najmladších nadaných zo všetkých kútov krajiny. Pôdou, na ktorej prebieha finále Logickej olympiády žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, je už od roku 2013 Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity. Veľmi obľúbená súťaž preverí logický úsudok, matematický a priestorový úsudok a verbálne myslenie. Ako bolo naznačené, súťaží sa vo dvoch kategóriách: žiaci 1. stupňa ZŠ (1. – 4. ročník ZŠ) a žiaci 2. stupňa ZŠ (5. – 9. ročník ZŠ).
Rodičia sa môžu poradiť s odborníkmi
Finalisti sa okrem „pretekov“ v myslení budú môcť zúčastniť workshopu, ktorý je jednou z klasických sprievodných akcií olympiády. V predvečer finále čaká účastníkov najmä zo vzdialenejších kútov našej vlasti outdoorová aktivita – výprava k vodnej nádrži Sigord v blízkych Slanských vrchoch. Jej názov je Večer talentov. Stretnutie nadaných žiakov, rodičov a učiteľov v lesoch obohatí kúzelná fyzika, spoločenské hry, netradičné matematické hry, hlavolamy a rébusy. Rodičia a učitelia môžu využiť príležitosť konzultovať problematiku a získať informácie o špecifikách edukácie intelektovo nadaných žiakov. Na Sigorde sa dozvedia informácie o ďalších prebiehajúcich projektoch a aktivitách iniciatívy Rozumieme nadaným.

Na odbornom seminári vystúpia i nadaní
Ambíciou odborného seminára Rozumieme nadaným, ktorý prebieha rovnako v priestoroch Prešovskej univerzity v Prešove je osloviť učiteľov, psychológov, špeciálnych pedagógov, rodičov žiakov a študentov Pedagogickej fakulty PU v Prešove, ktorých profesionálne stretnutia s nadanými žiakmi v praxi ešte iba čakajú. V auditóriu má svoje miesto aj laická verejnosť. Témy seminára vymedzujú príspevky odborníkov z oblasti výchovy a vzdelávania nadaných žiakov. Po odborných prednáškach a vystúpeniach učiteľov z praxe príde na rad pohľad na vzdelávanie nadaných detí očami samotných detí, ktoré si pripravia vlastné príspevky.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah