Nadané deti lúštili číselné kódy - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Január 2023
PUTOVANIE KRAJINOU
PO ZDOLANÍ VŠETKÝCH SLOVENSKÝCH POHORÍ A VYDAJI SVOJEJ (KNIŽNEJ) DCÉRY O PUTOVANÍ ČAROKRÁSNOU KRAJINOU POD TATRAMI SOM PRIJAL POZVANIE NA PÔDU KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE.
Január 2023
ÚSPEŠNÝ ROK 2022
NADANÍ OSLÁVILI V UPLYNULOM ROKU NIEKOĽKO JUBILEÍ! DESIATKU ÚSPEŠNÝCH ROČNÍKOV LOGICKEJ OLYMPIÁDY I PRVÉHO KLUBU NADANÝCH DETÍ NA SLOVENSKU. A MNOŽSTVO ĎALŠÍCH ÚSPECHOV...
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Január  2023
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
NAJVÄČŠIA CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽ INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ PRITIAHLA TENTORAZ TAKMER DVE A POL TISÍCKY ÚČASTNÍKOV. ŽIACI ZŠ A OSEMROČNÝCH GYMNÁZIÍ UŽ LADIA FORMU NA 11. ROČNÍK.
December 2022
MALÝ PRINC
V ROKU 1996 SA KULTOVEJ KNHY A. SAINT-EXUPÉRYHO CHOPILI HUDOBNÍK HENRICH LEŠKO A SLOVENSKÝ SPEVÁK RICHARD MÜLLER.  Z DIELA VYCHÁDZAJÚ TVORIVÉ ÚLOHY PROJEKTU MALÝ PRINC.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadané deti lúštili číselné kódy

Aktivity
Nadané deti lúštili číselné kódy

To však nebola zďaleka jediná aktivita ďalšieho stretnutia Klubu nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA na Mukačevskej ulici v Prešove.
Trénovali logiku, matematiku i geometriu
Okrem číselných kódov sa deti zaoberali logickými postupnosťami, kockami, umiestnenými v priestore, skladaním písmen z dielikov, matematickými hádankami, geometrickými obrazcami a písmenkovými hádankami. Kuriozitou piatkového stretnutia bola online prehliadka animovaných filmov XVI. ročníka medzinárodného súťažného festivalu animovaných filmov pre deti Bienále animácie Bratislava – BAB 2022.

Inšpiráciou boli úspešné logické olympiády
Úlohy na stretnutí boli prierezom populárnymi Logickými olympiádami, ktoré organizuje iniciatíva Rozumieme nadaným a zúčastňujú sa ich tisícky šikovných žiakov. Na začiatku deti riešili jednoduché úlohy z Logickej olympiády pre najmenších – predškolákov. Potom sa náročnosť zvyšovala a priestor dostali úlohy pre 1.-4. ročník ZŠ, ktoré kedysi riešili účastníci Logickej olympiády pre intelektovo nadaných žiakov. Napokon šla latka ešte vyššie, na úlohy 5.-9. ročníka zo spomínanej olympiády nadaných.

Zdôvodňovalo sa a diskutovalo
Dôležitou podmienkou pri riešení úloh bolo nie iba prísť s výsledkom, ale predovšetkým uviesť spolužiakom logické zdôvodnenie. Deti mali argumentovať, spájať a analyzovať. Ale v rámci diskusie a pri ponuke iných riešení tiež protirečiť a svoje ponúkané riešenie si tak obhájiť. Pri zadávaní úloh pomohlo premietanie na tabuľu.

Zúčastnili sa online festivalu animovaných filmov
Ďalšia časť stretnutia využila možnosť zúčastniť sa prehliadky animovaných filmov pre deti online, ktorá prebiehala práve v deň stretnutia Klubu nadaných detí pri SZŠ DSA. Festival BAB – Bienále animácie Bratislava je medzinárodným festivalom animovaných filmov pre deti. Postupne sa stal celosvetovou súťažnou prehliadkou animovaného filmu. Festival má okrem predstavovania animovaných filmov ambíciu vzdelávať. V roku 2020 sa konal z dôvodu pandemickej situácie prvýkrát online. Nad 16. ročníkom Festivalu BAB prevzala  záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah