Nadané deti vysokoškolákom - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Apríl 2024
VEČER TALENTOV
PODUJATIE URČENÉ FINALISTOM CELOSLOVENSKÉHO KOLA LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ. NA VEČER TALENTOV UŽ NIE JE MOŽNÁ REGISTRÁCIA - OBSADENÉ SÚ VŠETKY MIESTA.
Marec 2024
PROJEKTY ROZUMIEME NADANÝM
PONÚKAME POSLEDNÉ VOĽNÉ TERMÍNY NA REGISTRÁCIU PROJEKTOV A AKTIVÍT ROZUMIEME NADANÝM (MÁJ, JÚN 2024) URČENÝCH PRE ZŠ A SŠ. OKREM PROJEKTOV PONÚKAME PREDNÁŠKY PRE UČITEĽOV.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Marec 2024
ŠK LOGICKEJ OLYMPIÁDY 2024
V MARCI ODŠTARTOVALI ŠKOLSKÉ KOLÁ 12. ROČNÍKA LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ. POSTUPUJÚCI SÚŤAŽIACI SA STRETNÚ V MÁJI NA VEĽKOLEPOM FINÁLE V PREŠOVE.
Apríl 2024
PREŠOV HĽADÁ TALENTY ZŠ
DO SÚŤAŽE, KTORÁ MÁ OSLOVIŤ TALENTOVANÉ DETI Z PREŠOVSKÉHO KRAJA JE MOŽNÉ ZAREGISTROVAŤ ŠKOLU OD  8. APRÍLA DO 18. APRÍLA 2024. SÚŤAŽ PATRÍ MEDZI PROJEKTY INICIATÍVY ROZUMIEME NADANÝM.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadané deti vysokoškolákom

Aktivity
Nadané deti vysokoškolákom

Dňa 8. novembra 2023 sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku pod záštitou Katedry špeciálnej pedagogiky Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove (PF PU) a Iniciatívy Rozumieme nadaným uskutočnila zaujímavá nesúťažná prehliadka ročníkových prác intelektovo nadaných žiakov prešovských základných škôl.
Do nesúťažnej prehliadky prezentácií ročníkových prác sa zapojili intelektovo nadaní žiaci z primárneho stupňa prešovských základných škôl, ktorých netradičné prezentácie boli vyjadrením ich špecifického záujmu o vybranú problematiku v dominantnej záujmovej oblasti, pričom do zvolenej témy prenikli s neobyčajnou hĺbkou. Základnú školu Šmeralova reprezentovali intelektovo nadaní žiaci s nasledujúcimi témami svojich zaujímavých ročníkových prác: Lujza Fečíková (Môj kráľ Arnie – škrečok zlatý sýrsky), Šimon Pindeš (Môj psík), Karla Ňachajová (Bylinky) a Peter Čičvara (Zázračná Mendelejevová tabuľka), Základnú školu Bajkalská zastupovala Olívia Nagyová (Vesmír a riziká vesmírneho odpadu). Súkromnú základnú školu DSA reprezentovali Darko Tarbaj (Neil Armstrong), Petra Rusnáková (Minerály) a Jasmína Ruščanská (Výtvarné techniky). Súkromnú základnú školu – Veselá škola na Volgogradskej ulici za reprezentovali nadaní žiaci: Juraj Baláž a Hana Balážová (Komiks - Choď za svojim snom!!!), Adam Goč (Kosatka dravá), Adam Gonda (Pyramídy) a Karin Dopiráková (Film).

Odborný seminár bol vzácnou príležitosťou na spoznávanie intelektovo nadaných žiakov, ich špecifických záujmov a zaujímavých prezentácií, no v neposlednom rade bol tiež inšpiráciou pre špeciálnopedagogickú prax našich vysokoškolákov.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah