Nadaní sa dotkli sveta reklamy, profi fotografií a videoklipov - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2024
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA DSA V PREŚOVE PRIVÍTALA NA SVOJEJ PÔDE NADANÉ A TALENTOVANÉ DETI. USKUTOČNILO SA TAM FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA.
Júl 2024
ROČNÍKOVÉ PRÁCE
NESÚŤAŽNÁ PREHLIADKA MÁ AMBÍCIU STAŤ SA NA ŠKOLE TRADÍCIOU, NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA BAJKALSKEJ ULICI V PREŠOVE PATRIA NADANÍ MEDZI TOP PRIORITY. ŠKOLA SPOLUPRACUJE S INICIATÍVOU ROZUMIEME NADANÝM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PU V PREŠOVE USKUTOČNIL ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. SEMINÁR PRINIESOL ZAUJÍMAVÉ TÉMY A ŠPIČKOVÝCH PREDNÁŠAJÚCICH.
Máj 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
DVANÁSTY ROČNÍK POPULÁRNEJ LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ PRITIAHOL NA PREŠOVSKÚ UNIVERZITU V PREŠOVE 220 FINALISTOV Z CELÉHO SLOVENSKA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Nadaní sa dotkli sveta reklamy, profi fotografií a videoklipov

Aktivity
Nadaní sa dotkli sveta reklamy, profi fotografií a videoklipov

Jeho záľuba vznikla v momente, keď i na vlastné prekvapenie zvíťazil v detskej fotosúťaži. Zašlo to tak ďaleko, že sa stal profesionálnym fotografom, tvorcom hudobných videoklipov a reklám. Raymond Petrík rozprával o svojom remesle i známych umelcoch, pre ktorých pracoval a spoločne s najmenšími fotil v Klube nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA v Prešove.
Vyhral premiérový ročník známej súťaže
Raymond kedysi dávno poslal fotografiu do prvého ročníka známej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí a zvíťazil v ňom. Od tohto momentu sa o fotografiu začal zaujímať viac, až jeho záľuba prerástla do túžby stať sa profi fotografom, čo sa podarilo.

Kreatívnym prístupom, schopnosťou porozumieť potrebám klienta a oddanosťou kvalite si talentovaný fotograf a filmár získal dôveru a uznanie mnohých spokojných zákazníkov. „Ak hľadáte kreatívneho fotografa a tvorcu videoklipov, ktorý prináša jedinečné vizuálne zážitky, som tu pre vás,“ ponúkol.

Snaží sa o inovatívne a kreatívne riešenia
Počas dlhej kariéry získal Raymond Petrík cenné skúsenosti a zručností vo fotení, spracovaní obrazu a točení videoklipov. Túto prácu navyše robí s vášňou. „Svojim klientom prinášam výnimočné vizuálne zážitky a prezentujem ich svet cez objektív. Mám široké portfólio rôznych typov fotografií, zahŕňajúce portréty, módu, produktovú fotografiu a mnoho ďalších,“ opísal svoju ponuku.
Neostáva však len pri tom. Raymond spojil vášeň pre hudbu a kreativitu a začal tvoriť hudobné videoklipy, čím vznikla spolupráca so známymi umelcami a interpretmi. Ponúka tiež služby v oblasti reklamy pre rôzne značky a spoločnosti. „Vždy sa snažím prinášať inovatívne a kreatívne riešenia, ktoré pomáhajú mojim klientom prezentovať sa v najlepšom svetle,“ vysvetlil.
Za asistencie najmenších fotil aj v klube
V Klube nadaných detí Raymond predstavil fotografiu a porozprával o skúsenostiach z natáčania, pričom nemohli chýbať originálne zážitky a pohľady do zákulisia. Priblížil, ako sa tvorí scenár, ako klip vzniká a čo je pri tomto procese dôležité. Priniesol so sebou i fotoaparát, opísal jeho funkcie a prezradil, koho každého už fotil, či pre koho klipy natáčal. Medzi jeho klientov patrili Victoria Linnen, Barbora Piešová, Klára Miščíková, Martin Harich, Mark Dann, Slávka Tkáčová, Sima Martauisová, skupina Sám sebou, ShowReel, Nikoleta Drummer a ďalší.

Súčasťou návštevy profesionálneho fotografa medzi nadanými deťmi bol fotoworkshop. V rámci neho spolupracovali žiaci na zhotovovaní zaujímavých i zábavných záberov, ktoré ostanú spomienkou na dotyk so svetom profi snímok a videoklipov, ktorý najmenším úspešný Raymond Petrík sprostredkoval.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah