Odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí vystúpili v Prešove - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2024
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA DSA V PREŚOVE PRIVÍTALA NA SVOJEJ PÔDE NADANÉ A TALENTOVANÉ DETI. USKUTOČNILO SA TAM FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA.
Máj 2024
FINÁLE TALENTOV V PREŠOVE
VEĽKOLEPÉ FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZÁKLADNÝCH ŠKÔL PREŠOVSKÉHO KRAJA SA USKUTOČNÍ DŇA 28. MÁJA 2024 NA SÚKROMNEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE DSA V PREŠOVE.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PU V PREŠOVE USKUTOČNIL ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. SEMINÁR PRINIESOL ZAUJÍMAVÉ TÉMY A ŠPIČKOVÝCH PREDNÁŠAJÚCICH.
Máj 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
DVANÁSTY ROČNÍK POPULÁRNEJ LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ PRITIAHOL NA PREŠOVSKÚ UNIVERZITU V PREŠOVE 220 FINALISTOV Z CELÉHO SLOVENSKA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí vystúpili v Prešove

Aktivity
Odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí vystúpili v Prešove

Prešov je každoročne spájaný s celoslovenským finálovým kolom Logickej olympiády nadaných žiakov. Mesto na východe Slovenska navštívia najväčšie žiacke talenty, ktoré si „zmerajú“ sily v logickom myslení a učitelia s rodičmi detí sa zúčastnia odborného seminára Rozumieme nadaným, kde každoročne vystúpia odborníci na výchovu a vzdelávanie nadaných detí/žiakov.
Odborný seminár Rozumieme nadaným sa uskutočnil, dňa 15. mája 2024, na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Seminár je venovaný problematike výchove a vzdelávania mimoriadne intelektovo nadaných žiakov a každoročne priláka do Prešova najväčšiu špičku psychológov, špeciálnych pedagógov a učiteľov nadaných detí na Slovensku. Tohtoročný odborný seminár priniesol zaujímavé témy a špičkových prednášajúcich.

Psychológ Vladimír Dočkal z Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave predstavil prístup k rozvoju nadania z pohľadu J.A. Komenského. Riaditeľka Súkromnej základnej školy DSA v Prešove Zuzana Perželová spoločne so špeciálnou pedagogičkou školy Júliou Gajdošovou priblížili vzdelávanie intelektovo nadaných žiakov v školskej inklúzii. Inovatívnym formám vo vzdelávaní nadaných detí prostredníctvom mimoškolskej činnosti – v Klube nadaných detí sa venovali učitelia nadaných detí Ingrid Storinská a Ľuboš Lukáč. Projekty a aktivity iniciatívy Rozumieme nadaným predstavil zakladateľ iniciatívy a autor projektov Ľuboš Lukáč.

Účastníkom odborného seminára sa prihovorili samotné nadané deti Jasmína Ruščanská, Darko Tarbaj, Marcel Kravec a Lujza Fečiková.

Umenie čínskej kaligrafie priblížil účastníkom finálového kola Logickej olympiády intelektovo nadaných detí akademický maliar a vysokoškolský pedagóg Peter Kocák.

Odborný seminár Rozumieme nadaným
15. máj 2024, Prešovská univerzita v Prešove, Pedagogická fakulta

doc. PhDr. Vladimír Dočkal, CSc. - Ako by asi k rozvoju nadania pristupoval J. A. Komenský?
(Trnavská univerzita v Trnave, Filozofická fakulta)

PaedDr. Zuzana Perželová, Mgr. Júlia Gajdošová - Vzdelávanie intelektovo nadaných žiakov v školskej inklúzii
(Súkromná základná škola DSA, Mukačevská ul. 1, Prešov)

PaedDr. Ľuboš Lukáč, PhD., Mgr. Ingrid Storinská - Inovatívne formy mimoškolského vzdelávania intelektovo nadaných žiakov - Klub nadaných detí
(Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov)

PaedDr. Ľuboš Lukáč, PhD. - Rozumieme nadaným - prehľad projektov a aktivít
(Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov)

Prezentácie ročníkových prác
(Prešovské nadané deti)

Prednáška/workshop pre deti
dr. hab. Peter Kocák, PhD. - Umenie čínskej kaligrafie
(Prešovská univerzita v Prešove, Filozofická fakulta)
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah