Prešov spojil finalistov najväčšej súťaže nadaných detí - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Prešov spojil finalistov najväčšej súťaže nadaných detí

Aktivity
Prešov spojil finalistov najväčšej súťaže nadaných detí

Jedenásty ročník populárnej Logickej olympiády intelektovo nadaných detí pritiahol na Prešovskú univerzitu 180 finalistov z celej krajiny. Súťažili v kategóriách 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ spolu so žiakmi osemročných gymnázií do 15 rokov. Paralelne s testovaním prebiehal odborný seminár Rozumieme nadaným. Nasledovala dielňa tvorivého písania a predstavenie dekády Klubu nadaných detí.
Ocenili desať rokov prvého klubu
Otvorenie finále s masovou účasťou detí, rodičov a pozvaných hostí moderovala riaditeľka Centra poradenstva a prevencie v Sabinove Ľubica Richmanová Fabišíková. Učiteľky, ktoré sa nadaným venujú dlhodobo, zažili prekvapenie. Ingrid Storinská a Juliána Sedláková obdržali ocenenie - plaketu za desať rokov vedenia prvého Klubu nadaných detí na Slovensku, ktorý prevádzkujú v Prešove.
Milena Feldmanová získala plaketu za prínos a edukáciu nadaných a zanietenie a prácu v prospech týchto detí. Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove dostalo medailu dekanky za desať rokov organizácie Logickej olympiády a spoluprácu s Pedagogickou fakultou. Ocenenie za Centrum prevzala z rúk prodekana Radoslava Rušňáka jeho riaditeľka Ľubica Richmanová Fabišíková.
Súťažiacich tlačil čas
Rišo zo Žiaru nad Hronom označil druhú časť testovania za o niečo ľahšiu ako bola prvá. „Niektoré úlohy mi však aj tak robili problém,“ skonštatoval. Prezradil tiež, čomu by sa chcel venovať v budúcnosti. „Rád by som pracoval s počítačmi a programoval.“ Peťko pochádza z Detvy, no do školy chodí vo Vígľaši. „Niektoré úlohy boli ťažké, niektoré ľahšie.“ Jeho vysnívané povolanie je archeológ alebo policajný detektív.
Riešilo sa mi dobre, úlohy neboli extra náročné,“ pridal sa Janko. „Problém som mal iba s jednou úlohou. Nejako som to nakoniec dal, ale asi to mám zle,“ zhodnotil Lukáš. „Úlohy boli ťažké,“ myslí si Dianka. „Dve som nestihla.“ „Niektoré úlohy boli jednoduché, niektoré som nevedel, a tak som ich iba tipol. Bolo málo času. Niektoré typy úloh som nečakal,“ priznal Peťo.

Medzi najlepšími sú dvaja Bystričania
Finálové testovanie v aule Pedagogickej fakulty prebehlo v dvoch blokoch. V kategórií žiakov 1. – 4. ročníka si najlepšie počínali Tomáš Vanko zo SZŠ Bajkalská v Bratislave, Albert Viselka zo ZŠ A. Dubčeka na Družstevnej ulici v Martine a Natália Hrubjaková zo ZŠ Ďumbierska v Banskej Bystrici.
Zo žiakov druhého stupňa najväčší počet bodov získali Igor Chomča zo ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, Ján Meteňko zo ZŠ Lúčna vo Vranove nad Topľou a Michal Vigaš zo ZŠ Ďumbierska v Banskej Bystrici. „Jedenásty ročník dopadol nad očakávania. Zúčastnilo sa ho najviac finalistov za všetky roky. Napriek tomu, že logické úlohy neboli ľahké, niektorých od vyššieho umiestnenia delil iba horší čas. Pripravujeme sa už na ďalší ročník, na ktorý máme pripravených niekoľko prekvapení,“ ohlásil za organizátorov podujatia Ľuboš Lukáč.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah