Prešovská univerzita zastreší finále Logickej olympiády intelektovo nadaných detí - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2024
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA DSA V PREŚOVE PRIVÍTALA NA SVOJEJ PÔDE NADANÉ A TALENTOVANÉ DETI. USKUTOČNILO SA TAM FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA.
Júl 2024
ROČNÍKOVÉ PRÁCE
NESÚŤAŽNÁ PREHLIADKA MÁ AMBÍCIU STAŤ SA NA ŠKOLE TRADÍCIOU, NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE NA BAJKALSKEJ ULICI V PREŠOVE PATRIA NADANÍ MEDZI TOP PRIORITY. ŠKOLA SPOLUPRACUJE S INICIATÍVOU ROZUMIEME NADANÝM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PU V PREŠOVE USKUTOČNIL ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. SEMINÁR PRINIESOL ZAUJÍMAVÉ TÉMY A ŠPIČKOVÝCH PREDNÁŠAJÚCICH.
Máj 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
DVANÁSTY ROČNÍK POPULÁRNEJ LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ PRITIAHOL NA PREŠOVSKÚ UNIVERZITU V PREŠOVE 220 FINALISTOV Z CELÉHO SLOVENSKA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Prešovská univerzita zastreší finále Logickej olympiády intelektovo nadaných detí

Aktivity
Prešovská univerzita zastreší finále Logickej olympiády intelektovo nadaných detí

Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove privíta 10. mája najúspešnejších z vyše 2400 nadaných žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. Najväčšia celoslovenská súťaž intelektovo nadaných detí vyvrcholí jedenásty krát.
Nadaní pricestujú zo všetkých kútov Slovenska
Podujatie sa datuje od roku 2013 a spoluorganizátormi jeho májového finále budú Pedagogická fakulta PU, Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove, Regionálny úrad školskej správy v Prešove a mesto Prešov. Súťaž patrí do portfólia projektov, organizovaných celoslovenskou iniciatívou Rozumieme nadaným.
Populárna olympiáda každý rok otestuje logický, matematický a priestorový úsudok a verbálne myslenie. Súťaží sa v dvoch kategóriách: žiaci 1. stupňa ZŠ (1. – 4. ročník ZŠ) a žiaci 2. stupňa ZŠ (5. – 9. ročník ZŠ) a osemročných gymnázií do 15 rokov. Podľa interného doktoranda PF PU, učiteľa intelektovo nadaných žiakov a zároveň organizátora Ľuboša Lukáča prvý stupeň zastupovalo tento rok 1132 súťažiacich, druhý stupeň a osemročné gymnáziá, teda nadaných žiakov do 15 rokov 1297 prihlásených.

Odborníci budú k dispozícii pedagógom a rodičom
Dňu, náročnému pre hlávky finalistov predchádza workshop. Účastníci najmä zo vzdialenejších kútov Slovenska absolvujú výpravu k vodnej nádrži Sigord v Slanských vrchoch, ktoré tvoria východnú hradbu Prešova. Jej názov je Večer talentov. Stretnutie nadaných žiakov, ich rodičov a pedagógov v jarnej prírode obohatí tradične kúzelná fyzika, spoločenské hry, netradičné matematické hry, hlavolamy a rébusy.
Rodičia a učitelia môžu využiť príležitosť a skonzultovať problematiku nadaných s odborníkmi a pedagógmi, ktorí sa nadaným žiakom venujú. Na Sigorde sa takisto dozvedia informácie o ďalších prebiehajúcich projektoch a aktivitách iniciatívy Rozumieme nadaným.
Napätie súťaže vystrieda tvorivé písanie
Otvorenie samotného finále Logickej olympiády je naplánované 10. mája o 9:00 v priestoroch Pedagogickej fakulty PU v miestnosti E 203. Moderovať ho bude riaditeľka Centra poradenstva a prevencie v Sabinove Ľubica Richmanová Fabišíková. Testovanie povedú Tatiana Dubayová, Ľubica Richmanová Fabišíková a Ľuboš Lukáč.
Medzi 9:30 a 10:15 prebehne I. testovanie žiakov v kategóriách A a B. Od 10:30 do 11:15 bude II. testovanie, takisto v kategóriách A a B. Od pol dvanástej predpoludním osvetlí deťom tajomstvá tvorivého písania prózy Dávid Dziak z Prešovskej univerzity.

Popri súťaži paralelne prebehne seminár o nadaných
Miestnosť E 223 rovnako na Pedagogickej fakulte PU zastreší od 9:30 do 12:30 odborný seminár Rozumieme nadaným. O zmenách v chápaní nadania v priebehu histórie porozpráva Vladimír Dočkal.
Téme Bezpečné vzdelávacie prostredie pre žiakov s intelektovým nadaním sa budú venovať Jana Jurášková a Martina Mátychová. „V auditóriu má svoje miesto aj laická verejnosť. Po odborných prednáškach a vystúpeniach učiteľov z praxe príde na rad pohľad na vzdelávanie nadaných detí očami samotných detí, ktoré si pripravia vlastné príspevky,“ informoval Ľuboš Lukáč.

Prácami a desaťročím klubu sa pochvália Prešovčania
O 11:30 sa prítomní budú môcť zúčastniť nesúťažnej prehliadky ročníkových prác intelektovo nadaných žiakov prešovských základných škôl. Medzi 12:00 a 12:30 predstavia rovnú dekádu, teda desať rokov Klubu nadaných detí v Prešove Ľuboš Lukáč a Ingrid Storinská.
Veľké vyvrcholenie súťažného dňa nastane o 13:00, na kedy je naplánované vyhlásenie výsledkov. „Každoročným finále Logickej olympiády by sme radi oslovili učiteľov, psychológov, špeciálnych pedagógov, rodičov žiakov a študentov PF PU, ktorých profesionálne stretnutia s nadanými žiakmi v praxi ešte iba čakajú,“ uzavrel Ľuboš Lukáč.

Logická olympiáda intelektovo nadaných detí 2023 - finálové kolo, 10. máj 2023
Prešovská univerzita v Prešove, Pedagogická fakulta
Ul. 17. novembra č. 15, Prešov
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah