Súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš spoznala víťazov - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Apríl 2024
VEČER TALENTOV
PODUJATIE URČENÉ FINALISTOM CELOSLOVENSKÉHO KOLA LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ. NA VEČER TALENTOV UŽ NIE JE MOŽNÁ REGISTRÁCIA - OBSADENÉ SÚ VŠETKY MIESTA.
Máj 2024
FINÁLE TALENTOV V PREŠOVE
VEĽKOLEPÉ FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZÁKLADNÝCH ŠKÔL PREŠOVSKÉHO KRAJA SA USKUTOČNÍ DŇA 28. MÁJA 2024 NA SÚKROMNEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE DSA V PREŠOVE.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Apríl 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PREŠOVSKEJ UNIVERZITY V PREŠOVE USKUTOČNÍ ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. PROGRAM SEMINÁRA NÁJDETE NA STRÁNKE. POZÝVAME :)
Máj 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
DVANÁSTY ROČNÍK POPULÁRNEJ LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ PRITIAHOL NA PREŠOVSKÚ UNIVERZITU V PREŠOVE 220 FINALISTOV Z CELÉHO SLOVENSKA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš spoznala víťazov

Aktivity
Súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš spoznala víťazov

Súkromné gymnázium DSA v Sabinove privítalo na svojej pôde nadané a talentované deti. Uskutočnilo sa tam finálové kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš so zameraním na matematiku, logiku, priestorový úsudok i verbálne myslenie.
100 finalistov vzišlo z viac ako 1800 zaregistrovaných žiakov.
Školské kolá súťaže prebehli v réžii zaregistrovaných základných škôl z Bardejova, Fintíc, Giraltoviec, Kapušian, Lipian, Prešov, Sabinova, Starej Ľubovne, Svidníka a Šarišských Michalian.
Finálové kolo talentovaných žiakov a postupujúcich víťazov jednotlivých škôl sa uskutočnilo 18. mája 2023. Otvorenia finálového kola súťaže Talentov sa zhostili: riaditeľka Centra poradenstva a prevencie v Sabinove Mgr. Ľubica Richmanová Fabišíková, riaditeľ Súkromného gymnázia DSA v Sabinove doc. Ing. Ján Dobrovič, PhD. a koordinátor iniciatívy Rozumieme nadaným, projektu Centra poradenstva a prevencie v Sabinove PaedDr. Ľuboš Lukáč.

Logické myslenie preverilo testovanie v kategóriách: A (žiaci 1.-4. ročníka ZŠ), B (žiaci 5.-9. ročníka ZŠ). Išlo v ňom o číselný rad, zašifrované heslo, slovné prešmyčky, rozdeľovanie geometrických útvarov, počítanie chýbajúcich tehál, logický vzťah slov, skladanie kociek z ľubovoľných plášťov a ďalšie logické úlohy či hry so slovami.

Súčasťou stretnutia finalistov súťaže talentov bola prehliadka priestorov Súkromného gymnázia DSA, vzdelávacie aktivity a prednáška spojená s prehliadkou fotografií pod názvom Magický svet Juraja Jakubiska.
V náročnom testovaní si napokon najlepšie v kategórii (A) 1.-4. ročník ZŠ počínali: 1. miesto Dorota Saráková, ZŠ, Komenského 23, Bardejov; 2. miesto Samuel Zábavník, ZŠ, Prostějovská 38, Prešov; 3. miesto Lukáš Mihok, ZŠ s MŠ, Pod lesíkom, Šarišské Michaľany. V kategórii (B) 5.-9. ročník ZŠ boli najúspešnejšími: 1. miesto Bibiána Baranová, SZŠ DSA, Mukačevská 1, Prešov; 2. miesto Martin Jurkovič, ZŠ, ul. Karpatská 803/1, Svidník; 3. miesto Šimon Horváth, ZŠ, Šrobárova 20, Prešov. Úspešní finalisti si prevzali vecné ceny.

Kým finalisti súťaže talentov riešili náročné logické úlohy, učitelia sa zúčastnili stretnutia s primátorom mesta Sabinov Ing. Michalom Repaským.
Súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš organizujú: Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove a Súkromné gymnázium DSA v Sabinove.
Talent ZŠ regiónu Šariš, kat. A (žiaci 1.-4. roč. ZŠ)
Talent ZŠ regiónu Šariš, kat. B (žiaci 5.-9. roč. ZŠ)
P. č.
Meno a priezvisko
Škola, mesto
Počet bodov
P. č.
Meno a priezvisko
Škola, mesto
Počet bodov
1.
Dorota SARÁKOVÁ
ZŠ, Komenského 23, Bardejov
22 (0, 4)
1.
Bibiana Baranová
SZŠ DSA, Mukačevská 1, Prešov
25 (1, 6)
2.
Samuel Zábavník
ZŠ, Prostějovská 38, Prešov
21 (0, 5)
2.
Martin Jurkovič
ZŠ, Karpatská 803/1, Svidník
23 (1, 6)
3.
Lukáš Mihok
ZŠ s MŠ, Pod lesíkom 19, Šarišské Michaľany
19 (0, 5)
3.
Šimon Horváth
ZŠ, Šrobárova 20, Prešov
23 (0, 7)
4.
Samuel Krejnus
ZŠ, Šmeralova 25, Prešov
19 (0, 5)
4.
Stanislava Skladaná
ZŠ, Komenského 113, Lipany
22 (1, 6)
5.
Samuel Tomčík
ZŠ, Československej armády 22, Prešov
19 (0, 4)
5.
Patrik Lenart
ZŠ, Komenského 23, Bardejov
22 (1, 5)
6.
Michal Vincent Otčenáš
ZŠ, Šmeralova 25, Prešov
18 (0, 2)
6.
Faustína Maťašová
ZŠ, Budovateľská 164/4, Giraltovce
22 (1, 4)
7.
Tomáš Arendáč
ZŠ, Komenského 6, Stará Ľubovňa
17 (1, 2)
7.
Marianna Kovaľová
ZŠ, Ul. karpatská 803/1, Svidník
20 (0, 6)
8.
Adam Šebej
ZŠ, Šrobárova 20, Prešov
17 (0, 3)
8.
Roland Moré
ZŠ, Prostějovská 38, Prešov
20 (0, 6)
9.
Marko Lenart
ZŠ Komenského 23, Bardejov
16 (0, 4)
9.
Sára Kollárová
ZŠ, Lesnícka 1, Prešov
20 (0, 5)
10.
Veronika Maťuťová
ZŠ, Československej armády 22, Prešov
15 (0, 3)
10.
Dávid Borecký
ZŠ, Československej armády 22, Prešov
19 (0, 6)
11.
Zara Andraščíková
ZŠ, Bajkalská 29, Prešov
15 (0, 3)
11.
Viktória Sára Humeňajová
ZŠ, Važecká 11, Prešov
19 (1, 5)
12.
Jakub Gáll
CZŠ, 9. mája 740/1, Sabinov
15 (0, 2)
12.
Jozef Leško
ZŠ s MŠ, Hlavná 367/7, Kapušany
19 (1, 5)
13.
Matej Gargalovič
SZŠ s MŠ, Námestie slobody 100, Sabinov
14 (0, 3)
13.
Ema Humeňanská
SZŠ DSA, Mukačevská 1, Prešov
19 (1, 4)
14.
Laura Orlická
ZŠ, Prostějovská 38, Prešov
14 (0, 3)
14.
Patrik Peniak
ZŠ, Komenského 23, Bardejov
19 (0, 6)
15.
Ivana Šverhová
ZŠ, Komenského 23, Bardejov
14 (0, 2)
15.
Zdenka Bujňáková
ZŠ, Hviezdoslavova 1, Lipany
19 (0, 6)
16.
Ella Machalová
SZŠ s MŠ, Námestie slobody 100, Sabinov
13 (0, 4)
16.
Paulína Gogová
ZŠ, Šmeralova 25, Prešov
18 (1, 4)
17.
Ján Lipták
ZŠ, Bajkalská 29, Prešov
12 (0, 3)
17.
Aurel Závada
ZŠ, Ul. 17. novembra 31, Sabinov
18 (0, 6)
18.
Peter Čičvara
ZŠ, Šmeralova 25, Prešov
12 (0, 3)
18.
Ján Poráč
ZŠ, Komenského 113, Lipany
18 (0, 6)
19.
Oliver Barinka
ZŠ, Komenského 6, Stará Ľubovňa
12 (0, 3)
19.
Lucia Balarová
ZŠ, Bajkalská 29, Prešov
18 (0, 5)
20.
Šimon Chovanec
ZŠ, Budovateľská 164/4, Giraltovce
12 (0, 3)
20.
Helena Hrabčáková
ZŠ, Ul. 17. novembra 31, Sabinov
18 (0, 5)
21.
Diana Zelinková
ZŠ, Važecká 11, Prešov
12 (0, 2)
21.
Richard Zuščák
ZŠ, Československej armády 22, Prešov
18 (0, 5)
22.
Šimon Petruška
ZŠ, Šrobárova 20, Prešov
12 (0, 2)
22.
Dušan Dvorščák
ZŠ s MŠ, Školská 459/12, Pečovská Nová Ves
18 (0, 4)
23.
Damián Budzak
SZŠ s MŠ, Námestie slobody 100, Sabinov
12 (0, 1)
23.
Martin Mihalkanin
ZŠ, Ul. karpatská 803/1, Svidník
18 (0, 4)
24.
Barbora Macejková
ZŠ, Ul. 17. novembra 31, Sabinov
12 (0, 1)
24.
Martin Matiaš
ZŠ, Komenského 23, Bardejov
18 (0, 5)
25.
Aneta Robová
ZŠ, Komenského 113, Lipany
12 (0, 1)
25.
Laura Pavelová
SSŠ EES, Solivarská 28, Prešov
17 (1, 4)
26.
Michal Krivda
ZŠ, Komenského 113, Lipany
12 (0, 1)
26.
Kristína Maníková
ZŠ s MŠ, Grófske nádvorie 209/2, Fintice
17 (1, 3)
27.
Patrik Poloha
ZŠ, Ul. 17. novembra 31, Sabinov
11 (0, 3)
27.
Matej Valkučák
ZŠ, Hviezdoslavova 1, Lipany
17 (0, 5)
28.
Marek Čekan
ZŠ, Komenského 6, Stará Ľubovňa
11 (0, 2)
28.
Juraj Koštialik
ZŠ, Prostějovská 38, Prešov
17 (0, 5)
29.
Františka Baníková
ZŠ, Prostějovská 38, Prešov
11 (0, 1)
29.
Alex Burda
ZŠ, Československej armády 22, Prešov
16 (0, 5)
30.
Liana Kolcunová
ZŠ s MŠ, Školská 459/12, Pečovská Nová Ves
10 (0, 3)
30.
Michal Prezbruch
ZŠ, Važecká 11, Prešov
16 (0, 5)
31.
Ema Holéczy
ZŠ, Bajkalská 29, Prešov
10 (0, 2)
31.
Adam Adamišin
ZŠ, Šmeralova 25, Prešov
16 (0, 4)
32.
Maroš Janoško
ZŠ, Budovateľská 164/4, Giraltovce
10 (0, 2)
32.
Jakub Hudačko
ZŠ, Šmeralova 25, Prešov
15 (0, 4)
33.
Barbora Blašková
ZŠ, Československej armády 22, Prešov
10 (0, 1)
33.
Natália Kažimírová
ZŠ, Lesnícka 1, Prešov
15 (0, 4)
34.
Christián Mansfeld
ZŠ, Važecká 11, Prešov
9 (0, 3)
34.
Karin Kočišová
ZŠ, Budovateľská 164/4, Giraltovce
15 (0, 4)
35.
Sandra Mačová
ZŠ, Budovateľská 164/4, Giraltovce
9 (0, 3)
35.
Branislav Šramko
ZŠ, Komenského 113, Lipany
15 (0, 3)
36.
Nikola Lešková
ZŠ, Komenského 113, Lipany
9 (0, 2)
36.
Adrián Bozuľa
ZŠ s MŠ, Hlavná 367/7, Kapušany
14 (1, 3)
37.
Richard Gluchman
ZŠ s MŠ, Námestie Kráľovnej pokoja 4, Prešov
9 (0, 1)
37.
Tamara Bernátová
ZŠ s MŠ, Pod lesíkom 19, Šarišské Michaľany
14 (0, 3)
38.
Tomáš Hríbik
ZŠ s MŠ, Pod lesíkom 19, Šarišské Michaľany
8 (0, 2)
38.
Jakub Riny
ZŠ s MŠ, Školská 459/12, Pečovská Nová Ves
13 (1, 2)
39.
Martin Maťaš
ZŠ, Ul. 17. novembra 31, Sabinov
8 (0, 2)
39.
Matúš Lupač
ZŠ, Bajkalská 29, Prešov
12 (0, 3)
40.
Marco Opet
ZŠ, Važecká 11, Prešov
8 (0, 2)
40.
Jakub Strelec
Základná škola
12 (0, 3)
41.
Matyáš Koľ
ZŠ s MŠ, Námestie Kráľovnej pokoja 4, Prešov
8 (0, 2)
41.
Marek Štubňa
ZŠ, Šrobárova 20, Prešov
12 (0, 3)
42.
Simeon Kopec
ZŠ, 8. mája 640/39, Svidník
8 (0, 2)
42.
Tomáš Pustay
ZŠ s MŠ, Školská 459/12, Pečovská Nová Ves
11 (0, 3)
43.
Ema Osadzuková
ZŠ, Šrobárova 20, Prešov
8 (0, 1)
43.
Kristína Kormošová
ZŠ, Hviezdoslavova 1, Lipany
11 (0, 2)
44.
Martin Štieber
ZŠ s MŠ, Pod lesíkom 19, Šarišské Michaľany
7 (0, 1)
44.
Martin Seman
SZŠ s MŠ, Námestie slobody 100, Sabinov
10 (0, 3)

45.
Damián Gomulec
ZŠ s MŠ, Námestie Kráľovnej pokoja 4, Prešov
3 (0, 0)
45.
Kristína Miklošová
ZŠ s MŠ, Pod lesíkom 19, Šarišské Michaľany
10 (0, 2)
Leonard Beňo
ZŠ, 8. mája 640/39, Svidník
3 (0, 0)
46.
Emma Sivulková
ZŠ, Komenského 6, Stará Ľubovňa
9 (1, 2)
Nella Mojzešová
ZŠ s MŠ, Školská 459/12, Pečovská Nová Ves
3 (0, 0)
47.
Tobias Ciesarik
ZŠ, Komenského 6, Stará Ľubovňa
9 (0, 2)




48.
Ema Jánošíková
ZŠ, Budovateľská 164/4, Giraltovce
9 (0, 2)




49.
Minh Tiep Nguyen Huu
SSŠ EES, Solivarská 28, Prešov
8 (0, 2)




50.
Andrej Kimák
ZŠ, 8. mája 640/39, Svidník
8 (0, 1)




51.
Bianka Gergelčíková
ZŠ, Komenkého 6, Stará Ľubovňa
7 (0, 0)





52.
Kiara Verčimáková
SSŠ EES, Solivarská 28, Prešov
6 (0, 2)




Šimon Miženčík
ZŠ s MŠ, Pod lesíkom 19, Šarišské Michaľany
6 (0, 2)




Anna Kovalíková
ZŠ s MŠ, Pod lesíkom 19, Šarišské Michaľany
6 (0, 2)
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah