V Klube nadaných detí išli na logické myslenie zábavne - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Január 2025
TOP 10 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ, SÚŤAŽ TALENTOV PREŠOVSKÉHO KRAJA, STRETNUTIA ČLENOV KLUBU NADANÝCH DETÍ, ...., AJ TIETO TÉMY ZAUJÍMALI ČITATEĽOV NADANEDIETA.SK V ROKU 2024.
Január 2025
LOGICKÁ OLYMPIÁDA (MŠ)
OBĽÚBENÉ PODUJATIE PREVERUJE SCHOPNOSTI A ZNALOSTI NAJMENŠÍCH, LOGICKÁ OLYMPIÁDA PRE NAJMENŠÍCH HĽADÁ MÚDRE HLAVY MEDZI PREDŠKOLÁKMI.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Január 2025
V KND PREŠOV VYROBILI SNEH
V KLUBE NADANÝCH DETÍ SI VYROBILI SNEH SAMI. NA PRÍPRAVU "FALOŠNÉHO" SNEHU VYUŽILI SÓDU BIKARBÓNU A KONDICIONÉR NA VLASY. ZOZNÁMENIE S VEDOU MÁ OBROVSKÝ VÝZNAM PRE DETI.
Január 2025
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
DO LOGICKEJ SÚŤAŽE, URČENEJ TALENTOVANÝM DEŤOM Z PREŠOVSKÉHO KRAJA, JE MOŽNÉ REGISTROVAŤ ZÁKLADNÉ ŠKOLY OD 18. JANUÁRA. PODUJATIE TRADIČNE PREBEHNE V DVOCH VEKOVÝCH KATEGÓRIÁCH.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

V Klube nadaných detí išli na logické myslenie zábavne

Aktivity
V Klube nadaných detí išli na logické myslenie zábavne

Logické myslenie nadaných detí v Prešove rozvíjali pri jednom z októbrových stretnutí zábavné hry. Následný test bol zameraný na systematický rozvoj mladých členov Klubu nadaných detí v oblasti intelektu.
Zvládnutie pravidiel logiky a základov počítania je dôležité pre matematiku, fyziku a informatiku. Schopnosť správne myslieť a zaobchádzať s abstraktnými symbolmi a číslami patrí zas medzi základy logického myslenia. Mladší školský vek dieťaťa okrem iného sprevádza prvý logický obraz sveta. Z pohľadu dieťaťa sa formuje význam všetkých vecí, ktoré vidí a stretáva okolo seba.

Úvod stretnutia nadaných detí bol venovaný úlohám, ktoré preverili čítanie vecného textu s porozumením. Súčasťou aktivity bolo porozumenie a logické spájanie užitočných informácií s praktickými činnosťami. Tvorivosť a fantázia boli podstatnými spoločníkmi pri úlohách vyžadujúcich viacero riešení. Postreh, pozornosť a zrakové vnímanie si školáci otestovali v bludisku, a takisto pri hľadaní rozdielov medzi obrázkami.
Zaujali tiež úlohy zamerané na rozvoj priestorovej predstavivosti a logické usporiadanie viet podľa dejovej následnosti. Najviac sa nadané deti potrápili pri riešení zašifrovaných matematických príkladov (algebrogramov), v ktorých mali namiesto písmen dosadiť číslice tak, aby dávali zmysel. Práca v skupinách vyžadovala nielen logické myslenie, ale aj schopnosť detí spolupracovať, prijímať riešenia a spolupodieľať sa na ich hľadaní.
Nad očakávanie dopadla interakcia s vlajkami štátov a obrázkovým sudoku, hľadanie a spočítavanie zvierat ukrytých v obrázku, stavba pevnosti a rôzne typy úloh zameraných na logické a strategické uvažovanie.

Mimoškolské vzdelávanie intelektovo nadaných detí vyžaduje v plnej miere špecifický prístup, inovatívne formy práce, či zmenu obsahu vzdelávania. Účinnou metódou pri objavovaní logicky nadaných detí sú klasické inteligenčné testy, ktoré okrem úloh na zistenie rečového a priestorového nadania dieťaťa spravidla obsahujú aj logické úlohy.
ORGANIZÁTOR
Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným
Rozumieme nadaným, o. z.
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2025
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah