V Klube nadaných detí Prešov spoznávali možnosti štvorcovej siete - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

V Klube nadaných detí Prešov spoznávali možnosti štvorcovej siete

Aktivity
V Klube nadaných detí Prešov spoznávali možnosti štvorcovej siete

Orientáciu v štvorcovej sieti, farbenie podľa súradníc, či obrázkové hádanky si vyskúšali žiaci v Klube nadaných detí pri Súkromnej základnej škole DSA na Mukačevskej ulici v Prešove. Aktivity pomáhajú rozvíjať geometrickú a priestorovú predstavivosť.
Štvorcovou sieťou je aj dáma alebo lodičky
Klub nadaných detí pri SZŠ DSA na Mukačevskej ulici bol založený ako druhý v Prešove. Jedno z jeho februárových stretnutí bolo venované štvorcovej sieti a jej možnostiam. Kým sa dieťa oboznámi so štvorcovou sieťou v rámci hodín matematiky na základnej škole, môže ju spoznať prostredníctvom úloh v detských časopisoch už ako predškolák. V rodinnom prostredí sa tak môže stať prostredníctvom hier Lodičky, či Dáma.

Pomocou Štvorčekova farbili obrázky podľa súradníc
Nadaní v klube pri škole DSA pracovali s desiatkou pracovných listov s názvom Štvorčekovo. Pomocou nich si precvičovali orientáciu v štvorcovej sieti a grafe. Určovali súradnice a vyfarbovali štvorčeky podľa nich. Do grafov zakresľovali farebné značky. Do štvorcovej siete kreslili obrázky podľa zadania – smeru šípok a určeného počtu políčok.
Desiatka listov s témou Príšerky obsahovala i také, ktoré mohol vedúci klubu zadať deťom ako samostatnú prácu. Dieťa si samo určilo súradnice, farbu príšeriek a správne ich vyznačilo v grafe. Jeden pracovný list bol v anglickom jazyku.
Výsledný obrázok mal byť prekvapením
Ďalšia sada z pracovných listov Štvorčekovo znamenala kreslenie podľa konkrétneho určenia vo forme smeru šípok a počtu políčok, ktoré treba vyfarbiť. Obrázky mali rôznu náročnosť. Patrili  nim sova, hríb, hruška, kvet, srdce, slimák, psík, loďka a vlak. Podľa prvej alternatívy deti podľa nadpisu už pred začatím kreslenia vedeli, čo bude výsledný obrázok. Druhou alternatívou bola obrazová hádanka, takže deti nevedeli, čo sa skrýva v štvorcovej sieti a správnu odpoveď doplnili až po dokončení úlohy, teda dokončení obrázka.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah