V Prešove zabojujú deti o titul Talent základných škôl Prešovského kraja - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Máj 2024
TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA
SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA DSA V PREŚOVE PRIVÍTALA NA SVOJEJ PÔDE NADANÉ A TALENTOVANÉ DETI. USKUTOČNILO SA TAM FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZŠ PREŠOVSKÉHO KRAJA.
Máj 2024
FINÁLE TALENTOV V PREŠOVE
VEĽKOLEPÉ FINÁLOVÉ KOLO SÚŤAŽE TALENT ZÁKLADNÝCH ŠKÔL PREŠOVSKÉHO KRAJA SA USKUTOČNÍ DŇA 28. MÁJA 2024 NA SÚKROMNEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE DSA V PREŠOVE.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Máj 2024
OS ROZUMIEME NADANÝM
15. MÁJA 2024 SA NA PEDAGOGICKEJ FAKULTE PU V PREŠOVE USKUTOČNIL ODBORNÝ SEMINÁR ROZUMIEME NADANÝM. SEMINÁR PRINIESOL ZAUJÍMAVÉ TÉMY A ŠPIČKOVÝCH PREDNÁŠAJÚCICH.
Máj 2024
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
DVANÁSTY ROČNÍK POPULÁRNEJ LOGICKEJ OLYMPIÁDY INTELEKTOVO NADANÝCH DETÍ PRITIAHOL NA PREŠOVSKÚ UNIVERZITU V PREŠOVE 220 FINALISTOV Z CELÉHO SLOVENSKA.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

V Prešove zabojujú deti o titul Talent základných škôl Prešovského kraja

Aktivity
V Prešove zabojujú deti o titul Talent základných škôl Prešovského kraja

Talent základných škôl Prešovského kraja nahradil úspešný formát s pôvodným názvom Talent základných škôl regiónu Šariš. Súťaž patrí do portfólia projektov a aktivít Iniciatívy Rozumieme nadaným, ktorá sa venuje a nadaným deťom celého Slovenska.
Prihlásili sa školy z celého kraja
Do súťaže talentov Prešovského kraja sa zaregistrovali školy z Bardejova, Giraltoviec, Humenného, Lipian, Prešova, Sabinova, Spišskej Soboty, Starej Ľubovne, Svidníka a Šarišských Michalian. Školské kolá súťaže Talentov prebehli v dvoch súťažných kategóriách: žiaci 3.-4. ročníka (1. st. ZŠ) a žiaci 5.-9. ročníka (2. st. ZŠ). Celkovo sa prihlásilo 2 243 detí, z toho 611 z 1. stupňa a 1558 detí z 2. stupňa.

Najlepší z najlepších sa stretnú vo finále v Prešove
Po školských kolách sa najúspešnejší zo všetkých stretnú vo veľkolepom finálovom kole talentov, ktoré sa uskutoční 28. mája 2024 na súkromnej základnej škole DSA v Prešove. „Kým v školských kolách súťažia deti samostatne a postupujú za svoju kategóriu do finálového kola, vo finálovom kole postupujúci z prvého stupňa spolu s postupujúcimi za druhý stupeň tvoria tím a úlohy riešia spoločne za školu. Okrem logického myslenia preverí finálové kolo ďalšie oblasti nadania: komunikačné zručnosti, priestorovú predstavivosť, tvorivosť, či všeobecný prehľad, “ uviedol ako zaujímavosť autor súťaže,  učiteľ, špeciálny pedagóg, logopéd a odborný metodik pre vzdelávanie nadaných detí Ľuboš Lukáč. Žiakov, ktorí sa umiestnia na prvých troch miestach, čaká zápis do Galérie talentov, sladká odmena a balíček darčekov: knižné odmeny, filmové prekvapenia, hlavolamy, rébusy, diplom, či medaila.

Talent objavuje nadaných
Súťaž pre talentované deti základných škôl Prešovského kraja je jedným z projektov iniciatívy Rozumieme nadaným. Cieľom podujatia je podporiť rozvoj logického myslenia žiakov základných škôl, ale tiež objavovať deti nadané matematicky, lingvisticky, deti s bystrou úvahou, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi. Organizátormi súťaže pre nadané deti sú Centrum poradenstva a prevencie v Sabinove a Súkromná základná škola DSA v Prešove.


Program finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
28. máj 2024 (utorok), Súkromná základná škola DSA, Mukačevská 1, Prešov      web

8:15 - 8:45 Registrácia účastníkov finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
8:45 - 9:00 Otvorenie 1. ročníka finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
9:00 - 10:00 Testovanie finalistov súťaže Talentov (deti - finalisti súťaže)
9:00 - 10:00 Rozumieme nadaným (prehľad projektov a aktivít) + LOGIFORMES (učitelia)
10:00 - 11:00 Magický svet Juraja Jakubiska + LOGIFORMES (deti)

11:00 Vyhlásenie výsledkov 1. ročníka finálového kola súťaže Talent základných škôl Prešovského kraja
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2024
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah