Talenty základných škôl regiónu Šariš 2022 - Nadané dieťa

Nadané dieťa
Október 2023
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
TROJDŇOVÉ LOGICKÉ SÚSTREDENIE NADANÝCH DETÍ (ŽIAKOV ZŠ) SA USKUTOČNÍ V DŇOCH 3.-5. NOVEMBRA 2023 V PROSTREDí POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. INFORMÁCIE NA STRÁNKE NADANEDIETA.SK.
Jún 2023
OTESTUJTE LOGICKÉ MYSLENIE
POSLÚŽIA VÁM K TOMU ÚLOHY LOGICKEJ OLYMPIÁDY PRE NAJMENŠÍCH. AJ TENTO ROČNÍK SÚŤAŽE PREDŠKOLÁKOV SA NIESOL V DUCHU MOTTA "SÚŤAŽÍME, ALE NEPREHRÁVAME".
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
August 2023
ROZUMIEME NADANÝM 2023/24
INICIATÍVA ROZUMIEME NADANÝM PRINÁŠA V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024 OPÄŤ MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH PROJEKTOV, SÚŤAŽÍ, OLYMPIÁD A POBYTOVÝCH PODUJATÍ. REGISTRUJTE DETI/ŠKOLY.
August 2023
KLUB NADANÝCH DETÍ
ODŠTARTOVALI SME REGISTRÁCIU DO JEDINEČNÉHO PROJEKTU VZDELÁVANIA NADANÝCH A TALENTOVANÝCH DETÍ - KLUBU NADANÝCH DETÍ V PREŠOVE. REGISTRAČNÝ FORMULÁR NÁJDETE NA STRÁNKE.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Talenty základných škôl regiónu Šariš 2022

Talenty ZŠ
Na Šariši zápolili dve tisícky talentovaných detí

Súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš opäť spojila mladých, ktorí si chceli zmerať intelektové sily. Podujatie sa konalo pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej.
Radničné finále nahradila školská pôda
Talent základných škôl regiónu Šariš patrí do portfólia projektov iniciatívy Rozumieme nadaným. Koná sa od roku 2015. Zorganizovalo ho Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesto Prešov. Jeho cieľom je podpora rozvoja logického myslenia žiakov základných škôl a objavenie matematicky a logicky nadaných žiakov. Ako všetky oblasti života v našej krajine, aj Talent zasiahla pandémia ochorenia Covid 19. Z tohto dôvodu sa v aktuálnom ročníku podujatia konali výlučne školské kolá. Finále doposiaľ prebiehalo na pôde prešovskej radnice. Zaregistrované základné školy obdržali testy a zápolenie mohlo začať. Svoj talent a sily si zmerali žiaci piateho, až deviateho ročníka.

K oceneniu patrila pamiatka od primátorky
V talente ZŠ regiónu Šariš súťažili deti zo základných škôl v Prešove, Sabinove, Bardejove, Lipanoch, Giraltovciach, ako aj z obcí Kapušany, Pečovská Nová Ves, Široké a Šarišské Michaľany. Dohromady išlo o okolo 1800 súťaženia chtivých detí. Samotný test bol tradične zameraný na matematické schopnosti, logické a verbálne myslenie žiakov. Ocenenými boli zakaždým traja najlepší z každej zaregistrovanej ZŠ-ky. Kompletný zoznam najúspešnejších riešiteľov súťažného testu nájdete na stránke www.nadanedieta.sk.

Víťazov zapíšu do Galérie talentov
Každý výherca okrem sladkej odmeny obdržal aj Ďakovný diplom od prešovskej pani primátorky Ing. Andrey Turčanovej. Ako už bolo spomínané, za každú školu ocenili troch najúspešnejších riešiteľov súťažného testu. Víťazné trojice detí zapíšu zároveň do Galérie Talentov, ktorá je uverejnená na webovej stránke organizátora. Siedmy ročník súťaže sa musel vzdať radničného finále v Prešove, no inak prebehol úplne plnohodnotne a organizátori ho hodnotia ako úspešný.

O rok zabojujú aj žiaci prvého stupňa
Súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš je medzi žiakmi ZŠ obľúbená, o čom svedčí aj záujem v tomto školskom roku. V ďalšom roku obohatíme súťaž o kategóriu 1.-4. ZŠ. S cieľom vyhľadávať nadané deti, podporovať logické myslenie a v neposlednom rade zabaviť sa a naučiť niečo nové,“ avizuje jeden z hlavných organizátorov PaedDr. Ľuboš Lukáč.
ORGANIZÁTOR
Centrum poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2023
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah