Žiaci zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš - Nadané dieťa

Nadané dieťa
August 2022
PROJEKTY A AKTIVITY 2022/2023
ROZVÍJAME SILNÉ STRÁNKY A SCHOPNOSTI NADANÝCH DETÍ. VYHĽADÁVAME NADANÝCH, PODPORUJEME, VZDELÁVAME A ... VIEME AKO NA TO! ZAREGISTRUJTE DETI/ŠKOLU DO PROJEKTOV  2022/2023.
Október 2022
LOGICKÉ SÚSTREDENIE
ZAUJÍMAVÉ TROJDŇOVÉ STRETNUTIE NADANÝCH DETÍ SA USKUTOČNÍ V PREKRÁSNOM PROSTREDÍ POD SLANSKÝMI VRCHMI NA SIGORDE. ZÁRUKOU JEDINEČNOSTI JE BOHATÝ PROGRAM.
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
September 2022
KLUB NADANÝCH DETÍ OSLAVOVAL
PRVÝ KLUB NADANÝCH DETÍ NA SLOVENSKU OSLÁVIL 10 ROKOV. PRI SLÁVNOSTNOM STRETNUTÍ NECHÝBALA PRIMÁTORKA MESTA PREŠOV, MECENÁŠI KLUBU A SAMOZREJME KOPEC NADANÝCH DETÍ.
September 2022
PREMIÉRU OBSTARALI HLAVOLAMY
KLUB NADANÝCH DETÍ PRI SÚKROMNEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLE DSA V PREŠOVE ABSOLVOVAL PRVÉ STRETNUTIE V NOVOM ŠKOLSKOM ROKU. ŠIKOVNÉ HLÁVKY ŠKOLÁKOV SA ZAPOTILI PRI HLAVOLAMOCH.
Nadané dieťa
Prejsť na obsah

Žiaci zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš

Aktivity
Žiaci zabojujú o titul Talent základných škôl regiónu Šariš

Súťaž talentovaných žiakov, nad ktorou prevzala záštitu primátorka mesta Prešov Ing. Andrea Turčanová, je určená pre žiakov 5.- 9. ročníka základných škôl.
Pomocnú ruku iniciatíve Rozumieme nadaným podá Prešov
Netradičná súťaž Talent základných škôl regiónu Šariš preverí logické myslenie, matematické schopnosti a verbálne myslenie žiakov. Súťaž patrí medzi projekty iniciatívy Rozumieme nadaným a organizačne sa na nej podieľajú Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesto Prešov. Autorom súťaže Talentov je špeciálny pedagóg a odborný metodik pre vzdelávanie nadaných detí PaedDr. Ľuboš Lukáč.

Réžiu školských kôl preberú ZŠ-ky
Základné školy môžu prihlasovať žiakov 5.-9. ročníka prostredníctvom webovej stránky nadanedieta.sk, kde nájdu registračný formulár. A to do 8. marca 2022.
Siedmy ročník súťaže talentov sa uskutoční v réžii samotných škôl. Po úspešnej registrácii súťažiacich budú mať k dispozícii testovací súbor. Organizátor súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš doručí testy školského kola elektronickou formou. Základná škola zodpovedá za vytlačenie testov a uskutočnenie testovania a vyhodnotenia na základe pokynov organizátora.

Sladká odmena aj zápis do Galérie talentov
Najúspešnejším riešiteľom (1. - 3. miesto) z každej z registrovaných ZŠ-iek budú po ukončení súťaže odovzdané ďakovné listy a sladká odmena. Víťazné „trojice“ sa zároveň zapíšu do Galérie Talentov, ktorá je zverejnená na webovej stránke organizátora.
Súťaž talentov základných škôl regiónu Šariš prebieha každoročne od roku 2015. V roku 2021 bola zrušená pre pandémiu Covid-u. Cieľom podujatia je podpora rozvoja logického myslenia žiakov základných škôl a identifikácia matematicky a logicky nadaných žiakov.
ORGANIZÁTOR
Centrum pedgogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov
Created with WebSite X5
COPYRIGHT@2013-2022
O NÁS
Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Nadané dieťa
Rozumieme nadaným
VŠETKY MATERIÁLY PUBLIKOVANÉ NA TEJTO STRÁNKE SÚ CHRÁNENÉ AUTORSKÝM ZÁKONOM A ICH PREBERANIE BEZ SÚHLASU AUTOROV JE ZAKÁZANÉ.
Návrat na obsah